We wtorek 14 czerwca 2016 r. grupa "Sowy mądre głowy" gościła w przedszkolu nauczycielki – P. Katarzynę Bartnik oraz P. Katarzynę Wiśniewską,  a także uczniów klasy II C z Gimnazjum z Niedrzwicy Dużej. Powodem i celem tego spotkania było przybliżenie przedszkolakom wiedzy z zakresu fizyki oraz chemii. Dzieci poprzez czynne uczestnictwo w pokazach, pełniąc rolę asystentów, poznali min. zjawisko dyfuzji, obserwowali reakcję chemiczną octu i sody oczyszczonej, magiczne właściwości soku z cytryny, rozpoznawali za pomocą zmysłu węchu różne zapachy, bawili się elektrycznymi robaczkami. Każde z działań wywoływało w dzieciach niesamowite emocje, a dzięki przystępnemu sposobowi przekazywania tych wcale nie tak łatwych zagadnień przez uczniów, wszystko wydawało się dzieciom zrozumiałe. Właśnie za to wszystko nagrodziliśmy naszych gości gromkimi brawami. Za wspólną pracę i zabawę każde z dzieci otrzymało słodką niespodziankę oraz pamiątkowy dyplomik Małego naukowca.

Serdecznie dziękujemy P. Katarzynie Bartnik, P. Katarzynie Wiśniewskiej oraz Kacprowi, Marcelowi, Szymonowi, Dawidowi, Adzie , Patrycji oraz Maćkowi za wspólnie spędzony czas

– grupa sześciolatków z P. Marzeną Szymuś

« mar