Chociaż w głowie pełno wakacyjnych planów i tęsknoty za upragnionym zakończeniem bardzo pracowitego roku przedszkolnego 17 czerwca 2016 r. grupa dzieci " Sowy mądre głowy " wyruszyła na spotkanie ze szkołą oraz paniami – P. Anną Drewniak – Janczarek oraz P. Grażyną Antoń, które tuż po wakacjach obejmą wychowawstwo pierwszoklasistów. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy w przyszkolnym parku, gdzie Panie zapoznały się z dziećmi, wysłuchały wypowiedzi dotyczących ich  pobytu w przedszkolu, obaw i nadziei związanych z podjęciem roli ucznia w szkole podstawowej. Następnie dzieci wyruszyły do szkoły, gdzie zapoznały się z rozmieszczeniem sal lekcyjnych, szatni, łazienek, przeszły do budynku głównego szkoły, gdzie był czas na poznanie sal gimnastycznych, stołówki oraz świetlicy szkolnej. Podczas spotkania trafiliśmy również na dywanik do dyrektora szkoły P. Andrzeja Pastuszaka oraz P. vice dyrektor  Renaty Szymańskiej – ale tylko i wyłącznie z powodu naszych odwiedzin szkoły. Tam mieliśmy okazję do rozmowy z nimi,  zadawania pytań o rzeczy dla nas nowe oraz otrzymaliśmy od nich upominki zarówno dla dzieci, jak i dla przedszkola. Szkoła spodobała się nam bardzo ! Obiecujemy, że z taką samą radościa i zainteresowaniem przekroczymy jej progi tuż po wakacjach.

Serdecznie dziękuję dyrektorowi szkoły P. Andrzejowi Pastuszakowi, P. Renacie Szymańskiej, P. Annie Drewniak – Janczarek oraz P. Grażynie Antoń za pomoc w organizacji tego spotkania

Marzena Szymuś

« lut