Już od 07 września ruszyła kolejny raz w naszym przedszkolu cudowna i wartościowa dla wszystkich akcja  "Cała Polska czyta…..". Akcję rozpowszechniamy wsród rodziców,pomagają nam w tym doskonale i skutecznie przedszkolaczki , zapraszając rodziców do swoich grup ,celem czytania dzieciom bajek,wierszy, opowiadań. Dzieci proponują utwory, wybieraja pozycje książkowe i w skupieniu uczestniczą w słuchaniu czytanych przez rodziców treści. Widocznie są dumne z wizyt rodziców w porzedszkolu,dziękują im za przybycie,dekorują "medalami". W grupie "SŁONECZKA " wizytę złożyło nam już 4 rodziców: mama Jasia, Majeczki,Wiktorii oraz Dawidka.

Zorganizowaliśmy też " KĄCIK KSIĄŻKI, do którego dzieci bardzo często zaglądają. Mogą w nim odszukać ulubione bajki,sięgnąć po leksykony ,encyklopedie , legendy, opowiadania, wyliczanki i wiersze.  Grupa " TYGRYSKI" umówiła się ze swoimi rodzicami na "środowe czytanie" tuż po śniadaniu. Poza tym codziennie w 7 naszych grupach czytają panie kilka razy w ciągu dnia : przed śniadaniem , podczas poobiedniego relaksu, na zajęciach. Planujemy także wizyty w bibliotekach : szkolnej i gminnej , w księgarni , a wszystko po to, aby dzieci przekonały się o wartości książek w życiu małego i dużego człowieka i w przyszłóści chętnie korzystały z nich jako źródła wiedzy, fantazji, zabawy. Rodzicom z serca dziękujemy za poświęcony czas ne realizację ważnego celu, związanego z czytelnictwem dzieci, zachęcamy do wizyt  w przedszkolu w ciągu całego roku oraz czytania dzieciom 20 min. dziennie codziennie w domu. Każda grupa przedszkolna zaplanowała czytelnicze wizyty rodzicow, zatem kolejne wiadomości niebawem.

Urszula Michalewsk

« mar