W naszym przedszkolu 22 września gościliśmy wykwalifikowanego Ratownika Medycznego – Panią Michalinę ze Szpitala w Bychawie. Celem spotkania było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci z najstarszych grup wysłuchały  informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc.

Dzieci utrwaliły sobie numery telefonów ratunkowych oraz dowiedziały się w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorką ( trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy). Dzieci obserwowały czynności, jakie należy wykonywać podczas reanimacji. Same próbowały swoich sił na fantomie. Przedszkolaki same poczuły się jak Ratownicy.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

« mar