Przedszkolaki nadal poznają tajniki kulinarnej sztuki. We wrorek 11 października  " Słoneczka "wykonywały surówkę owocowo – warzywną z jabłek i marchwi. W ruch poszły tarki, deski , miski, łyżki i dziecięcy zapał. Dzieci nauczyły się bezpiecznego używania tarek, przyprawiania surówki, dekorowania oraz estetycznego jej podania . Utrwaliły nawyki higieniczne i żywieniowe. Chłopcy zadbali o zorganiaownie stanowiska pracy, dziewczynki zaś o nakrycie i udekorownie stołu. Degustacja surówki odbyła się w bardzo przyjemnej scenerii z dodatkowo upieczonymi przez dzieci grzankami. Plany kulinarne są bogate, dzieciaki nie mogą doczekać się kolejnego kulinarnego – smacznego spotkania.

Podajemy przepis na surówkę;

składniki główne :

marchew , jabłka  w stosunku 2 do 1

dodatki:

sok z cytryny – do smaku

sól i cukier w/g uznania smakowego

śmietana

Wszystkie składniki połączyć ze sobą , podawać do mięsa z kurczaka, do grzanek, itp.

" Słoneczka " życzą  smacznego

Urszula Michalewska