20 listopada 2016 r,, zapisze się w naszych sercach jako niezwykły czas, jaki przeżywaliśmy wspólnie z przedszkolakami, ich rodzicami i wspaniałą niedrzwicką społecznością.Zorganizowany przez GOKSiR  w charakterze KONCERTU pt.: W rytmie nadziei"wieczór, poświęcony w całości działalności charytatywnej na rzecz chorych dzieci : Martynki i Mateuszka, połączył wiele serc, niosących pomoc w wielu wymiarach : wymiarze nadziei, finansowym,wymiarze zrozumienia potrzeb drugiego człowieka,dobrego słowa i pocieszenia oraz jedności ludzkiej rodziny. Mieliśmy okazję przekonać się ,że nie jesteśmy sobie obojętni,losy innych są nam bliskie i poruszają do głębi nasze serca.

Przedszkolaczki wprowadzone zostały w charytatywne działania około tygodnia wcześniej. Poznały cel koncertu, dowiedziały się o potrzebach Martynki i Mateuszka, ich chorobach i wspólnie postanowiły określić swój udział w pomocy charytatywnej. Wszystkie dzieci z całego przedszkola wzięły udział w pieczeniu ciasteczek, w celu ich sprzedaży i uzyskaniu pewnej kwoty przeznaczonej na leczenie chorych dzieci. Piekły w przedszkolu przez wiele dni, z rodzicami w domu, rodzice dodatkowo deklarowali upieczenie jeszcze innych ciast i to oczywiście urealnili . "Słoneczka" i " Tygryski " przygotowały występ sceniczny, wszystkie dzieci przygotowywały szatę graficzną do kalendarza na 2017 rok, który zostanie wydany w nieco innym terminie, zbliżonym do świątecznego.Przedszkole wystawiło poza tym  na licytację figurkę słonia indyjskiego oraz ofiarowało podarunki figurki małych słoników "na szczęście" dla Mateuszka i Martynki W efekcie przedszkolaczki uzyskały dość dużą kwotę ze sprzedaży ciasteczek : 1783 zł. 70. gr. Słoń został zakupiony za 170 zł przez p. Katarzynę i Grzegorza Cimek, rodziców jednego z naszych podopiecznych. PRZEKAZ SCENICZNY MÓWIŁ ZAŚ O MIŁOŚCI, POMOCY DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI, ODDAWANIU MU SWOJEGO CZASU, CIERPLIWOŚCI,……… . Wprowadził też pogodną nutkę,muzyczną .Dziękujemy wszystkim za te piękne chwile, wzruszenie , nadzieję, realną pomoc finansową , życząc zdrowia Mateuszkowi i Martynce, ich rodzicom nadziei i wiary. Przedszkolakom i ich rodzicom dziękujemy za tak liczne przybycie i udział w akcji charytatywnej. Niech dobro wraca do Was.  Nauczycielkom przedszkola dziękujemy za pomoc w przygotowaniu prac plastycznych do kalendarza, pakowanie ciasteczek,pieczenie oraz obecność na koncercie, także wystawienie na licytację figurki słonia indyjskiego, przynoszącego szczęście.                                                                                                                                                                                                                                                  Urszula Michalewska i Bożena Krawczyk.

« mar