20 czerwca 2017 r. w naszych przedszkolnych progach gościliśmy znamienitego gościa – P. Alicję Barton – znaną dzieciom babcię z Jaśkowego Radia Lublin, autorkę licznych wierszy, opowiadań i piosenek dla dzieci oraz Kawalera Orderu Uśmiechu 2017. Podczas spotkania P. Alicja dzieliła się z nami historiami ze swoich lat przedszkolnych, rozmawiała o przyjaźni, dobrym wychowaniu… oraz zwierzętach. Prezentowane przez nią wiersze zachęcały do dzielenia się własnymi doświadczeniami związanymi z podejmowaną tematyką. Nasz Gość zachęcał również do aktywności ruchowej – był więc czas na gimnastykę oraz taniec połączony ze śpiewem. Ponadto dzieci, przez deklarację rodziców, miały okazję do wsparcia charytatywnej działalności autorki i zakupienia wybranej przez siebie książeczki – cegiełki z osobistą dedykacją autorki, zawierającej wiersze wzbogacone obrazkami do kolorowania lub ilustracjami. Pozyskane środki autorka przeznacza na wsparcie Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie oraz Fundację AKOGO? E. Błaszczyk. Spotkanie z Jaśkową babcią przyniosło wszystkim wiele radości. W podziękowaniu za wspólny czas nagrodziliśmy naszego Gościa stosownym podziękowaniem oraz gromkimi brawami. Ze strony P. Alicji otrzymaliśmy zapewnienie, że pozdrowi nasze przedszkole na antenie Radia Lublin podczas cyklicznej audycji dla dzieci.

Dziękujemy za wspólne chwile życząc dalszych sukcesów twórczych

grono pedagogiczne i dzieci z przedszkola

« mar