" Miś, miś pluszowy zawsze Cię wysłucha

o swoich kłopotach szepnij mu do ucha "

Olbrzymie. Małe i duże. Pluszowe lub wełniane. Ukochana zabawka wszystkich dzieci – zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Oczywiście misie! Dzięki obchodom Dnia Pluszowego Misia, przypadającego na dzień 25 listopada, w piątek w przedszkolu zrobiło się dzięki nim bardzo radośnie i przytulnie. Dzieci z poszczególnych grup przyniosły swoje misie i spędziły z nimi cały  ( jakże sympatyczny) dzień. Tego dnia w salach były rozmowy o misiach – także tych bajkowych, doskonale znanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym : Kubusiu Puchatku, Misiu Uszatku, Misiu Yogi. Dzieci prezentowały swoje misie, dzięki czemu "poznaliśmy" m.in.  Misia Misia, Misia Bajeczkę, Misia Mietka, czy też Misię Gwiazdeczkę.Panie wychowawczynie opowiadały dzieciom ( z nieukrywaną  łezką w oku) o swoich ukochanych misiach z lat dziecięcych. Wspólnie z misiami tańczyliśmy i śpiewaliśmy (oczywiście o misiach) "Jadą, jadą misie", "Gruby misio", ćwiczyliśmy, "uczyliśmy" misie orientacji w schemacie ciała i relacji przestrzennych. Nasi "milusińscy goście" zostali uwiecznieni przez swoich właścicieli w pracach plastycznych i  na wspólnych fotografiach.

« mar