Dnia 04 października 2018 r. nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście – pracownicy Służby Więziennej z Opola Lubelskiego wraz z psem tropiącym .Wizyta związana była z naszym rocznym planem pracy dotyczącym  szeroko rozumianego bezpieczeństwa i zdrowia dzieci, a także przystąpieniem naszej placówki do konkursu pt. " Bezpieczne dziecko – bezpieczne przedszkole".Przybyli goście w dostosowany do możliwości psychorozwojowych  dzieci sposób  zapoznali je z zakresem swojej pracy oraz zaprezentowali umundurowanie i sprzęt. Największą atrakcją podczas spotkania był pies Norton, który wykazał się 100% skutecznością, podczas inscenizowanych sytuacji, wymagających od niego skutecznego wytropienia niebezpiecznych substancji. Dzieci, podczas uważnego uczestnictwa w tym spotkaniu, miały okazję przekonać się, że w sytuacjach zagrożenia i niebezpieczeństwa, oprócz odpowiednich służb, zawsze można liczyć również na  wyszkolonych czworonożnych przyjaciół.Nasi goście otrzymali od uczestników gromkie brawa i podziękowania oraz pamiatkowe dyplomy, a skuteczny i niezwykle posłuszny Norton karmę.

Dziękujemy P. Dawidowi Kozakowi oraz kierownictwu S.W. w Opolu Lubelskim za przybycie i spotkanie.

Małgorzata Sapińska, Marzena Szymuś

« lut