Dnia 15 listopada 2018 r. grupy przedszkolne : "Pszczółki", "Robaczki", "Motylki", "Misie" , "Słoneczka" wraz z wychowawczyniami i rodzicami wyruszyły na wycieczkę autokarową, do Domu Kultury w Bełżycach, gdzie obejrzały przedstawienie przygotowane przez aktorów Warszawskiego Teatru Edukacyjnego. Przedstawienie zatytułowane "Orlątko" zostało przygotowane  dla dzieci z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości. Widzowie z dużą uwagą śledzili losy tytułowego Orlątka, uwięzionego i zamkniętego w klatce , słuchającego Bajarza, który w swych opowieściach przekazywanych od wieków szukał rozwiązania siedmiu zagadek, dzięki którym uda się otworzyć klatkę z uwięzionym ptakiem. I oczywiście przy wsparciu i podpowiedziom widowni to się udaje, a Orlątko wyfruwa w świat stając się symbolem wolności i niepodległości.

Spotkanie z teatrem było dla dzieci okazją do przybliżenia historii naszej ojczyzny, utrwalenia daty odzyskania niepodległości przez Polskę , jak również utrwalenia pieśni pt. "Legiony", której motyw przewijał się kilkakrotnie podczas przedstawienia.

« mar