Get Adobe Flash player

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W przededniu Św. Mikołaja delegacja  przedszkolaków : grupa pięciolatków "Robaczki" z wychowawczynią p. Marzeną Szymuś, grupa sześciolatków "Słoneczka" z wychowawczynią p. Urszulą Michalewską  przy wsparciu rodziców  z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej odwiedziła  w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę" dzieci z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej. W akcji uczestniczyła cała społeczność przedszkola. Przedszkolaki w grupach poznawały historię dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.Wspólnie z rodzicami przygotowały dary niezbędne do codziennego życia dzieci w domu dziecka – produkty spożywcze,środki higieniczne .Chcąc uprzyjemnić dzieciom długie zimowe wieczory, upiekły w przedszkolu oraz w domu ze swoimi rodzicami ciasteczka dekorując je najpiękniej jak mogły. Zgromadziły wiele gier, artykułów szkolnych, także przyborów do prac plastycznych.Pomyślały również o książkach, podzieliły się swoimi zabawkami.

Dla dzieci uczestniczących w wyjeździe było to ogromne przeżycie.Wiadomo nam z relacji rodziców, że dzieci zadawały wiele pytań związanych w losami dzieci znajdujących się w domu dziecka. Temat nie był im obojętny i poruszył ich małe serduszka.Były nawet łzy wzruszenia.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim zaangażowanym osobom w tę akcję. Dziękujemy rodzicom naszych przedszkolaków za olbrzymie zaangażowanie w pomoc, pracownikom przedszkola, głównemu koordynatorowi akcji p. pedagog Dorocie Rusek ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej oraz p. Joannie Wapińskiej także z tej szkoły. Dziękujemy kierowcy p. Sylwestrowi za charytatywny dowóz przedszkolaków i wszystkich darów rzeczowych do miejsca docelowego naszej wizyty. Dziękujemy także wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej w Niedrzwicy Dużej.

Mamy nadzieję, że nasza pomoc wniesie w życie dzieci odwiedzonych przez nas w domu dziecka trochę radości, a w nasze postanowienie dawania dobra innym, co także jest ogromną radością.

Comments are closed.

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
logo
BIP
Pomóż