Get Adobe Flash player

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przedszkolaki jak co roku poznają tradycje świąteczne. "Słoneczka" w tym roku zgłębiały wiedzę dotyczącą tradycji z XI wieku, związanej ze święceniem palm, na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Niedzielą Palmową, dokładnie 10 kwietnia, sześciolatki robiły palemki wielkanocne.Technikę ich wykonania pokazała dzieciom p. Teresa Dziekanowska – babcia Dorotki, którą zaprosiliśmy na zajęcia, znając ją jako artystkę ludową. Pomocą, przy wykonywaniu palemek wsparła nas p. Agnieszka Socha – mama Dorotki – córka p. Teresy.Współpraca całego zespołu przyniosła dobry wynik w postaci wykonanych palm, na które złożyły się zrobione samodzielnie przez dzieci kwiaty z bibuły, przyniesione gałązki bukszpanu, rózne elementy ozdobne. Przy okazji dzieci miały okazję poznać wytwory artystyczne p. Teresy przeznaczone na Święta Wielkanocne, np. serwetki robione na szydełku, kurki, koguciki, a nawet wielkanocny koszyczek z pisankami i barankiem. Serdecznie dziękujemy naszym gościom : p. Teresie oraz p. Agnieszce, ciesząc się ze współpracy.

Ps Kochani, wyrażam swoją radość i wzruszenie z powodu tego, iż palemki robione przez dzieci w przedszkolu, prezentowały się w Niedzielę Palmową wraz z nimi i ich rodzinami w kościele.

Urszula Michalewska

Comments are closed.

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
logo
BIP
Pomóż