23 maja 2019 r. grupy przedszkolne : "Pszczółki", "Robaczki" oraz "Misie" uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami OSP w Niedrzwicy Dużej. Dzieci obejrzały miejscową remizę, a następnie na placu za GOKSiR uczestniczyły w pokazie, gdzie strażacy zaprezentowali dzieciom m.in. przejazd wozu bojowego oraz jego wyposażenie. Dzieci, ku ich olbrzymiej radości, mogły wejść do środka pojazdu, obejrzeć sprzęty niezbędne w akcjach w jakich uczestniczą strażacy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozkładane pachołki, które nasze przedszkolaki samodzielnie montowały niczym wykwalifikowani strażacy. Wyczekiwaną dla wszystkich atrakcją była pomoc dzieci w rozwijaniu węża strażackiego i "lanie wody". Spotkanie zakończyliśmy niezwykle miło – dzieci zaśpiewały strażakom piosenkę pt. "Strażak Michał", a strażacy przygotowali dwie niespodzianki : jedną z nich były słodycze, nawiązujące w swojej nazwie do zaśpiewanej piosenki, drugą, pokaz lanej wody z działka, z góry wozu bojowego. Obie niespodzianki, jak i całe spotkanie, wprowadziło nasze przedszkolaki w doskonały humor.

Gorąco dziękujemy tatusiom naszych przedszkolaków – strażakom OSP NIedrzwica Duża – P. Piotrowi Karasińskiemu, P. Dawidowi Winiarskiemu, P. Marcinowi Lubelskiemu i P. Arkadiuszowi Sosze za to sympatyczne spotkanie i za waszą odważną oraz ofiarną pracę.

– przedszkolaki i wychowawczynie grup P. M.Szymuś, P. M. Mech, P. B. Krawczyk

« mar