W czwartek 24 listopada grupy starsze z naszego przedszkola wybrały się na autokarową wycieczkę do Niedrzwicy Kościelnej, której celem była obserwacja  zmian zachodzących w przyrodzie podczas jesieni, rozpoznawanie gatunków drzew , zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania parków oraz rozbudzanie w dzieciach zainteresowań pięknem i bogactwem środowiska przyrodniczego.

Pogoda tego dnia była doskonała do spaceru alejkami, a sam park zachęcał ciszą i spokojem. Dla wielu dzieci była to pierwsza okazja do zwiedzenia tego miejsca. W czasie spaceru przypomnieliśmy sobie nazwy poszczególnych drzew, mogliśmy utrwalić ich budowę, podział na iglaste i liściaste, zwróciliśmy uwagę na czynności prowadzone przez porządkowych pracujących w parku. W trakcie powrotu na parking odwiedziliśmy nasze zaprzyjaźnione przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej, gdzie mile i ciepło powitała nas pani Dyrektor.

Wycieczka była bardzo udana, przebiegała w miłej i radosnej atmosferze, której nie był w stanie ochłodzić lekki przymrozek.

Wycieczka odbyła się w ramach projektu „Rosnę z drzewem”.

« mar