Get Adobe Flash player

Czas pracy grupy: 6:30 – 15:30 – sala nr 1

Nauczyciele: mgr Marta Maik, Bożena Pietrzak

Angielski: mgr Marta Maik

Religia: mgr Anna Malarczyk

Realizacja Podstawy Programowej Wychowania Przedszkolnego 7:30 – 12:30

Harmonogram dnia grupy 3 – latków:

6.30 – 8.30 schodzenie się dzieci, zabawy odpowiadające zainteresowaniom dzieci. Ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe  przy muzyce, zabawy integracyjne

8.30 – 8.40 czynności higieniczne, samoobsługowe, przygotowanie do śniadania

8.40 – 9.00 śniadanie

9.00 – 9.30 zajęcia dydaktyczne – realizacja wybranych treści programowych odnoszących się do emocjonalnego, fizycznego, społecznego, poznawczego obszaru z podstawy programowej wychowania przedszkolnego

9.30 – 11.00 czynności samoobsługowe, higieniczne. Zabawy w sali organizowane i spontaniczne. Spacery w okolicy przedszkola, obserwacje przyrody, zabawy na placu przedszkolnym w zależności od pory roku i pogody

11.00 – 12.00 czynności samoobsługowe, higieniczne, porządkowe. Słuchanie bajek, opowiadań, wierszy, śpiewanie piosenek. Przygotowanie do obiadu

12.00 – 12.30 obiad

12.30 – 13.30 relaksacja poobiednia, czytanie literatury dziecięcej, korzystanie z zasobów multimedialnych, zabawy relaksacyjne, wyciszające przy muzyce, słuchanie muzyki klasycznej lub słuchowisk dla dzieci

13.30 – 14.30 zabawy dywanowe, gry i zabawy ruchowe. Czynności higieniczne, samoobsługowe. Przygotowanie do podwieczorku. Podwieczorek

14.30 – 15.30 zabawy w kącikach zainteresowań. Indywidualne kontakty z dziećmi i rodzicami. Indywidualna praca z dziećmi. Zabawy na placu przedszkolnym w zależności od pory roku i pogody.

15:30  – 16:30 – schodzenie się dzieci w grupie “Krasnoludki”

INFORMACJE 

1.Ubranie
a) wygodne – najlepiej aby był to dres, getry lub legginsy. Ubranko ma być luźne, nieopinające brzuszka dziecka ( NIE obcisłe spodnie jeansowe ) oraz umożliwiające samodzielne korzystanie z toalety, bez zbędnych i skomplikowanych zapięć – dziecko zaaferowane zabawą, nowym miejscem często zgłasza potrzeby fizjologiczne w ostatniej chwili!
b) ubieramy na tzw. „cebulkę” – koszulka z krótkim rękawkiem, długim , rozpinany sweterek) ubiór dziecka powinien być adekwatny do pogody na dworze – dziecko powinno mieć zawsze zestaw ubrań umożliwiający wyjście na podwórko ( wiosną, jesienią lżejsza czapkę, chustkę, odpowiednie obuwie, polar, dodatkowa bluzę czy kurtkę zaś zimą czapkę, szalik, rękawiczki) nawet jeżeli do przedszkola przyjeżdża samochodem. 

WAŻNE !!! Zwracamy się z prośbą aby nie „stroić”. Ubiór dziecka powinien być przede wszystkim praktyczny – dzieci podejmują zabawy ruchowe, badawcze, pracują zróżnicowanymi technikami plastycznymi- ubranko może zostać pobrudzone. Ładne ubranka prosimy zostawić na rodzinny spacerek lub uroczystości przedszkolne, których będzie bardzo dużo : pasowanie, spotkanie świąteczne, bal czy dzień babci i dziadka.

– ubrania na zmianę na wypadek sytuacji awaryjnej w worku, plecaczku pozostawione w szatni – powinna się tam znaleźć zapasowa koszulka, bluzeczka, majtki , skarpetki lub rajstopy, spodnie na zmianę.

2. Wyjścia do ogrodu i czas asymilacji
W grupach najmłodszych dzieci wychodzą do ogrodu po okresie asymilacji ( koniec września ). Musimy dać dzieciom czas na poznanie nowego miejsca, otaczających je osób – Wychowawcy, woźne, pomoce, dzieci muszą nauczyć się chodzić po schodach, w parach czy też z wężem, muszą nauczyć się rozpoznawać swoje miejsce w szatni, reagować na polecenia i przywołania nauczyciela, pani pomocy, pani woźnej, przyzwyczaić się do nazwy swojej grupy. Są to umiejętności konieczne i umożliwiające bezpieczne korzystanie z ogrodu. 

3. Zabawki w przedszkolu
Prośba z naszej strony, aby był to niewielki pluszak. 
Nasza decyzja jest wynikiem wieloletnich doświadczeń. Dzieci często nie potrafią skoncentrować się na zajęciach, zabawie, bo ciągle myślą o zabawce, która leży na półeczce. Zdarzało się, iż dzieci przynosiły do przedszkola zabawki tak małe, które posiadają drobne części – które mogły stworzyć ryzyko zadławienia. Prosimy nie przynosić zabawek mechanicznych, które mogą ulec zniszczeniu, zabawek bardzo kosztownych. Jest to tylko dodatkowy stres dla dziecka i kłopot w sytuacji kiedy ulegnie zniszczeniu. 

4. Chore dziecko w przedszkolu, podawanie leków.
Rodzice najlepiej znają swoje dzieci, umieją ocenić zmianę w zachowaniu dziecka, kiedy zaczyna się choroba. Nie przyprowadzamy dzieci chorych do przedszkola. Katar jest infekcją. Dziecko zakatarzone rozsiewa bakterie i zaraża innych. 
Zdarzają się sytuacje, iż dziecko ma rano stan podgorączkowy, zaś rodzice aplikują leki przeciwgorączkowe i przyprowadzają dziecko do przedszkola sądząc, ze dziecko poradzi sobie z rozwijająca się w organizmie chorobą. Po 2,3 godzinach dziecko gorączkuje, często dostaje torsji zwracając przyjęte leki… Dziecko się męczy, płacze i nie może uczestniczyć w zajęciach. Chore dziecko zaraża również pracowników. Brak wychowawcy wiąże się z zastępstwem, zaś małe dzieci źle znoszą brak obecności swojej pani do której się już przyzwyczaiły. 

WAŻNE !!! Prosimy o bezwzględną szczerość i podanie informacji dotyczących stanu zdrowia dziecka – ważnych chorób przewlekłych ( padaczka, tendencje do omdlenia, krwotoki z nosa ) alergie pokarmowe lub uczulenia, reakcji nietypowych na jakieś bodźce…np. plamy na skórze pojawiające się od promieni słonecznych.

5. Zdeklarowane godziny pobytu w przedszkolu, umowa

Ceńmy punktualność! Poza kulturą osobistą przemawia za tym wiele – rano organizujemy czynności higieniczno-porządkowe, prowadzimy zabawy ruchowe i mamy czas na indywidualną pracę z dzieckiem. Wszystko jest zaplanowane i odbywa się bez zbędnego pośpiechu. Dzieci, które są spóźnione, są natomiast skazane na nerwowy początek dnia – w pośpiechu i chaosie. Zarówno nauczycielom, jak i rodzicom, zależy na tym, by dziecko czuło się komfortowo. Grupy młodsze odpoczywają po południu, wiec proszę o przyniesienie poduszek i kocyków.

WAZNE !!! – W sytuacjach wyjątkowych ( wypadek na drodze, korek, sytuacja losowa ) prosimy o bezwzględny telefon, aby móc dziecko uspokoić i wytłumaczyć brak obecności rodzica.

6. Odbiór dziecka z przedszkola, upoważnienie i nr Tel. kontaktowe

Na początku roku szkolnego rodzice otrzymują listy na które wpisują osoby upoważnione do odbioru dziecka. Proszę o podanie danych personalnych razem z nr. dowodu osobistego, aby mieć jak zweryfikować osobę odbierającą dziecko.
Jeżeli zdarzy się, iż dziecko musi zostać odebrane przez inna osobę niż wskazana w upoważnieniach, prosimy wcześniej o informacje i pisemne adnotacje zawierająca dane osoby upoważnianej do odbioru wraz z nr. dowodu osobistego. 

Proszę o podanie aktualnych nr telefonu komórkowego. Jeżeli ktoś wie, ze pracuje w takim zakładzie pracy, gdzie nie zawsze może mieć telefon przy sobie ( szpital – przy aparaturze, linia produkcyjna ) to proszę o podanie dodatkowo takiego nr telefonu, pod którym możemy się z Państwem skontaktować, numer telefonu do babci, dziadka lub najbliższej cioci lub zakładu pracy, przełożonego. Bardzo często zdarza się, iż wychowawca nie możemy się skontaktować, gdyż nikt nie odbiera podanych telefonów.

Telefon do przedszkola: (81) 517- 51- 13

7. Informacje na gazetkach i stronie internetowej

Prosimy sprawdzać informacje zawarte na stornie internetowej przedszkola. Są tam bieżące informacje oraz fotorelacje z uroczystości. 

8. Informacje i ważne sprawy załatwiamy z wychowawca, dyrektorem…
Prosimy aby ważne sprawy, wątpliwości wyjaśniać w pierwszej kolejności z nami, wychowawcą czy dyrektorem. Prosimy o nie załatwianie spraw istotnych z woźnymi. Obsługa przedszkola nie jest upoważniona do udzielania jakichkolwiek informacji dotyczących dziecka. Jednym z istotnych powodów jest fakt iż nie zawsze posiadają wiedzę na temat dziecka, bowiem wykonują swoje obowiązki, nie są cały czas na sali i trudno im ocenić sytuacje. Chcemy również uniknąć sytuacji jakichkolwiek zakłóceń porozumienia i wzajemnej współpracy na linii wychowawca – rodzic.
Prosimy również nie załatwiać spraw po za terenem placówki. Jesteśmy otwarci i chętnie podejmiemy rozmowę w celu rozwiązania występujących problemów.

9. Zajęcia w przedszkolu – charakterystyka zajęć w grupie młodszej.

Dzieci w wieku 3 lat szybko się męczą, dekoncentrują dlatego zajęcia w przedszkolu organizowane przez nauczyciela odbywają się poprzez zabawę. Nie oznacza to jednak, iż dzieci przychodzą do przedszkola i zabierają zabaweczki z półki i bawią się aż do obiadu. Zajęcia, które organizuje nauczyciel to zajęcia ruchowe, muzyczne, twórcze, zabawy konstrukcyjne, plastyczne i wszelkiego rodzaju obserwacje czy elementy gimnastyki. Oczywiście w ciągu dnia dzieci maja czas na swobodną zabawę. Odbywają się w naszym przedszkolu co jakiś czas audycje muzyczne, przyjeżdża do nas teatrzyk z przedstawieniem. Organizowane są również imprezy z udziałem rodziców, babć i dziadków, dzień pluszowego misia, dzień przedszkolaka, dzień babci, rodziny. Co roku organizowane są : Spotkanie z Mikołajem, Bal przebierańców, Wiosenny spacer połączony z poszukiwaniem Pani Wiosny itp. Wszystkie zajęcia dostosowane są do określonej grupy wiekowej, a co za tym idzie – do możliwości poznawczych dziecka. 

10. Zajęcia dodatkowe 
W grupie najmłodszej dzieci będą miały dwa razy w tygodniu angielski. Język angielski ma również charakter krótkich zabaw muzycznych gdzie dzieci osłuchują się ze słówkami w języku angielskim. Chętni rodzice mogą zapisać dzieci na dodatkowo płatne zajęcia taneczne prowadzone przez P. Dominikę Dul – zajęcia odbywają się raz w tygodniu.11. Zadaniem Rady Rodziców w naszym przedszkolu jest decydowanie o rozplanowaniu pieniędzy z komitetu rodzicielskiego, współdecydowanie o wszystkich sprawach związanych z działaniem przedszkola, organizacją uroczystości, itp. Rada rodziców zbiera się np. raz w semestrze. Wybór Trójki Grupowej – chętni rodzice zgłaszają się na spotkaniu organizacyjnym 6 września – obowiązki omówimy na spotkaniu.

11.   Wyprawka:

Wyprawka plastyczna – 200 zł (jednorazowa płatność na cały rok) nie wpłacamy w pierwszym tygodniu września

Woda – 1 butelka 5 – litrowa wg listy z dziennika

Chusteczki higieniczne (pudełko) i nawilżane – raz na semestr lub wg potrzeb

Poduszka typu „Jaś”

Mały kocyk

Wygodne buty – opis powyżej

Ubrania na zmianę zawsze w szatni w woreczku– wg opisu powyżej

Ryza papieru A4 – xero

Uwaga! Wszystkie rzeczy prosimy mieć podpisane imieniem i pierwszą literą nazwiska dziecka.

e-dziennik Vulcan
Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
marzec 2024
P W Ś C P S N
« lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Logo

Autor: R. Saba

BIP
Rządowy Program

Przekaż KRS: 0000270261

Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału