Archive for styczeń 2019

Gorąco dziękujemy naszym wspaniałym Gościom – Kochanym Babciom, Prababciom, Dziadkom, którzy tak licznie zaszczycili nasze przedszkolne progi swoją obecnością  dnia 29.01.2019 r.

Kochane Babcie, Drodzy Dziadkowie – dziękujemy Wam za tak szczere przyjęcie naszych wierszy, piosenek, zaprezentowanej "scenki z życia współczesnych babć i dziadków", tańców, upominków… Dziękujemy za tak gromkie tego dnia brawa, przytulenia, ciepłe słowa do nas kierowane.

Mamy nadzieję, że to wszystko, co zdarzyło się w to popołudnie pokazuje Wam jak bardzo jesteście kochani, ważni i potrzebni w codziennych chwilach dla swoich wnuczek i wnuków.

– dzieci z grupy "Robaczki" z wychowawczynią P. Marzeną Szymuś

Serdecznie dziękuję również mamom : Karolka, Kacperka, Adasia, Oskara, Paulinki, Martynki za pomoc organizacyjną podczas tej uroczystości grupowej.

P1234153

"Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie. Dziadek mnóstwo zna zagadek, babcia bajkę Ci opowie…"

Właśnie tak jest… dlatego w naszym przedszkolu, jak co rok obchodzimy uroczyście Dzień Babci i Dziadka. Grupa 3-latków "Krasnoludki" razem z wychowawczynią P. Małgosią Sapińską oraz P. Anią Szczerbin przygotowała i 23 stycznia 2019 r. przedstawiła część  skierowaną do  wcześniej zaproszonych dostojnych Babć i Dziadków. Były piosenki, tańce, wiersze, życzenia i podziękowania. Wnuki wręczyły swoim Babciom i Dziadkom laurki z kwiatkami i życzeniami. Był czas na poczęstunek, rozmowy, uściski i nawet łzy, ale te wzruszenia i radości.

Dziękujemy Wam,  że "jesteście" dla swoich wnuków.

Małgorzata Sapińska

26 stycznia 2019 r., dzień po przedszkolnym balu karnawałowym dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w Małej Gali Tańca – imprezie zorganizowanej przez Gminę Niedrzwica Duża, GOKSiR , Studio Tańca Balans, Szkołę Podstawową w Niedrzwicy Dużej oraz Zespół AKSUS. W sobotni poranek w obecności organizatorów imprezy – prowadzącej , instruktorki tańca P. Dominiki Dul, wójta gminy P. Ryszarda Golca, dyrektor GOKSiR P. Izabeli Mazurek, rodzice, dziadkowie, zaproszeni goście zgromadzili się w sali gimnastycznej szkoły, gdzie nastąpiła, przez  uroczyste wejście z wychowawczyniami , prezentacja każdej grupy przedszkolnej . Przedszkolaki, jak na prawdziwych tancerzy przystało, przystąpiły do profesjonalnie poprowadzonej przez P. Pawła Borówkę – instruktora tańca, rozgrzewki, a następnie każda z grup przedszkolnych zaprezentowała ćwiczone z P. Dominiką w ramach comiesięcznych zajęć tanecznych z dziećmi układy taneczne do takich utworów muzycznych, jak m.in. " Oreo", "Waka-waka", "Tańcz – tańcz". Dzieci zaprezentowały również zgromadzonej widowni sambę i czaczę.Taniec sprawiał im wiele radości. Niespodzianką dla wszystkich zgromadzonych był występ tancerzy ze Szkoły Tańca "Pasja" – Julii Szafraniec i Maksymiliana Nowińskiego, którzy zatańczyli walca angielskiego, walca wiedeńskiego, jive oraz ogniste pasodoble. Na zakończenie imprezy oprócz gromkich braw nasze przedszkolaki otrzymały od organizatorów indywidualne złote medale.

Gratulujemy pomysłodawcom i organizatorom tej wspaniałej imprezy tanecznej. Naszym przedszkolakom gratulujemy umiejętności, jakie zaprezentowały. Byłyśmy z was naprawdę dumne !

– wychowawczynie : P. Małgosia, P. Justyna, P. Renata, P. Magda, P. Marzena

25 stycznia 2019 r. nadszedł tak wyczekiwany przez wszystkie nasze przedszkolaki dzień. Piątek był bowiem dniem, w którym uczestniczyliśmy w corocznej zabawie karnawałowej – uroczystości, do której cała nasza społeczność przygotowuje się bardzo starannie. Wystrój sali, taneczne kroki, zasady dobrej, bezpiecznej zabawy, przebrania – zadbaliśmy o to wszystko już na kilka dni przed balem, chcąc w tych ważnych chwilach bawić się  po prostu doskonale. Czas wspólnej zabawy był naprawdę udany. Dzieci z  grup młodszych  rozpoczęły bal tuż po śniadaniu, starszaki nieco później. Dzięki oprawie muzycznej P. Adama, królewny, księżniczki, motylki, sportowcy, policjanci, spidermani, rycerze i wiele innych postaci z bajek, świata przyrody, – słowem wszystkie przedszkolaki doskonale spędziły czas  tańcząc w grupach, parach, kółeczkach, wężykach, pociągach…Bawiliśmy się przy piosenkach i zabawach z repertuaru przedszkolnego, nie zabrakło również aktualnych przebojów m.in. Alvano Solera. Tego dnia wszystkie bezpieczne kroki i figury taneczne były dozwolone, a pomysłowość dzieci w tańcu wręcz wskazana. O tym, że zabawa była naprawdę udana świadczą m.in. uchwycone na licznych fotografiach buzie naszych przedszkolaków. Odsyłamy więc do galerii, gdzie jeszcze raz drodzy rodzice, możecie wspólnie z dziećmi wrócić do tych wspaniałych balowych chwil.

– dyrektor przedszkola i wychowawczynie grup

Dnia 22 stycznia 2019 r. w grupie 4-latków "Pszczółki" odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani dyrektor powitała zebranych gości i złożyła im życzenia. Następnie dzieci przedstawiły przygotowane przez nie "Jasełka". Na zakończenie dzieci wspólnie złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom oraz zaśpiewały okolicznościową piosenkę. Dziadkowie zostali obdarowani prezentami samodzielnie zrobionymi przez dzieci.Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Renata Żuber

styczeń 2019