Archive for 11 kwietnia 2019

Za nami XI edycja Przeglądu piosenki przedszkolnej "Zielona Nutka", którego inicjatorem było Przedszkole w Niedrzwicy Dużej.11 kwietnia 2019 r. , mimo niesprzyjającej aury, dzieci przedszkolne z terenu gminy Niedrzwica Duża, w tym liczna reprezentacja naszego przedszkola, zgromadzone w sali widowiskowej GOKSiR, zaprezentowały piosenki wybrane wspólnie z wychowawczyniami z bogatego repertuaru przedszkolnego. Nasze przedszkolaki wysłuchawszy występu dzieci m.in z Niedrzwicy Kościelnej, Strzeszkowic, Sobieszczan, Krężnicy zaśpiewały piosenki o krasnoludkach, wiośnie, misiu, kapryśnym kwietniu, wielkanocnym zajączku, piesku, wiosennych ptakach. Niezwykle ucieszyły je przygotowane na tę okoliczność niespodzianki – towarzyszące w czasie imprezy zwierzaki – pluszaki, do których mogły się przytulać i nagrody – dyplomiki, piłki oraz słodycze.

Wczuwając się w atmosferę zbliżających się Świąt wielkanocnych dnia 07 kwietnia 2019 r. dzieci z grupy "Robaczki" wystąpiły z bogatym programem artystycznym, włączając się w coroczny kiermasz wielkanocny w GOKSiR. Niezwykle ciepło i serdecznie przywitane przez organizatorów dzieci, przy wsparciu zaproszonych przez nie bliskich – rodziców, babcie, dziadków oraz zgromadzonych w sali widowiskowej wystawców i gości zaśpiewały piosenki o tematyce świątecznej : " Święta wielkanocne", "Świąteczny koszyczek", "Bajkowe pisanki", " Śmigus – dyngus". Dodatkowo zaprezentowały zgromadzonej widowni tańce ludowe : "Cebulkę", "Wiosennego mazura" i "Maryneckę". Występ dzieci został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkim upominkiem. DZIĘKUJEMY ZA TAK CIEPŁE PRZYJĘCIE NASZEGO PROGRAMU.

Serdecznie dziękuję rodzicom dzieci za pomoc organizacyjną tego dnia.

Marzena Szymuś

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
Kwiecień 2019
« Mar   Maj »