Get Adobe Flash player

Archive for Maj 2019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

23 maja 2019 r. grupy przedszkolne : "Pszczółki", "Robaczki" oraz "Misie" uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami OSP w Niedrzwicy Dużej. Dzieci obejrzały miejscową remizę, a następnie na placu za GOKSiR uczestniczyły w pokazie, gdzie strażacy zaprezentowali dzieciom m.in. przejazd wozu bojowego oraz jego wyposażenie. Dzieci, ku ich olbrzymiej radości, mogły wejść do środka pojazdu, obejrzeć sprzęty niezbędne w akcjach w jakich uczestniczą strażacy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rozkładane pachołki, które nasze przedszkolaki samodzielnie montowały niczym wykwalifikowani strażacy. Wyczekiwaną dla wszystkich atrakcją była pomoc dzieci w rozwijaniu węża strażackiego i "lanie wody". Spotkanie zakończyliśmy niezwykle miło – dzieci zaśpiewały strażakom piosenkę pt. "Strażak Michał", a strażacy przygotowali dwie niespodzianki : jedną z nich były słodycze, nawiązujące w swojej nazwie do zaśpiewanej piosenki, drugą, pokaz lanej wody z działka, z góry wozu bojowego. Obie niespodzianki, jak i całe spotkanie, wprowadziło nasze przedszkolaki w doskonały humor.

Gorąco dziękujemy tatusiom naszych przedszkolaków – strażakom OSP NIedrzwica Duża – P. Piotrowi Karasińskiemu, P. Dawidowi Winiarskiemu, P. Marcinowi Lubelskiemu i P. Arkadiuszowi Sosze za to sympatyczne spotkanie i za waszą odważną oraz ofiarną pracę.

- przedszkolaki i wychowawczynie grup P. M.Szymuś, P. M. Mech, P. B. Krawczyk

20190516_102600

Wizyta "Krasnoludków", "Delfinków" i " Pszczółek" w pobliskiej księgarni, która odbyła się 16 maja 2019 r. wpisała się w tygodniową tematykę "Lubię czytać".W księgarni czekały na przedszkolaków nie tylko książki, ale również gry, puzzle, układanki, przybory szkolne i zabawki oraz wiele innych ciekawych, kolorowych drobiazgów. Dzieci mogły obejrzeć dokładnie jaki asortyment można zakupić w tego rodzaju sklepie, jakim jest księgarnia. Na koniec wizyty Pani Ela – właścicielka księgarni obdarowała dzieci prezentami w formie drewnianych puzzli i książeczek za co serdecznie dziękujemy.

- Małgorzata Sapińska, Justyna Stępień, Renata Żuber

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Święto Polskiej Niezapominajki, przypadające na dzień 15 maja, to okazja do zwrócenia uwagi na walory przyrody oraz przypomnienia o potrzebie jej ochrony. Jest to również dzień szczególnej pamięci o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka. SOSW w Załuczu, wspólnie z GOKSiR, po raz 9 zorganizował imprezę, upamiętniającą to święto.W tegorocznej edycji, na zaproszenie SOSW, uczestniczyła grupa pięciolatków z naszego przedszkola – "Robaczki". Podkreślając swoim strojem to święto – kolory kwiatów niezapominajek – w występie scenicznym, przed licznie zgromadzoną w sali widowiskowej GOKSiR widownią, dzieci zaprezentowały wiersz M. Konopnickiej pt. " Niezapominajki" oraz zaśpiewały piosenki nawiązujące tematycznie do idei tego święta – "Nasza Ziemia", "W ogrodzie" oraz "Dzień dobrych uczynków". W czasie spotkania dzieci miały okazję do obejrzenia słowno – tanecznych prezentacji scenicznych m.in. grupy tanecznej z Krężnicy, SP z Niedrzwicy Dużej czy Strzeszkowic. Z dużą uwagą obejrzały również przedstawienie pt. " Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w wykonaniu wychowanków i wychowawców SOSW w Załuczu. Dla naszych przedszkolaków była to okazja do integracji z dziećmi z niepełnosprawnościami z Załucza. Swoją postawą wykazały duże zrozumienie ich stanu zdrowia i w miarę potrzeb i możliwości nawiązywały z  nimi kontakty indywidualne. Jestem z nich bardzo dumna!

Podczas imprezy ogłoszono również wyniki powiatowego konkursu plastycznego zorganizowanego przez SOSW w Załuczu pt. "Wiosenne kwiaty". W kategorii przedszkole z naszej placówki przepiękne nagrody rzeczowe i wyróżnienia otrzymali : Antosia Pałka (III m-ce), Kamila Całka (wyróżnienie), Maciuś Kędziora ( II m-ce), Paulinka  Bednarczyk (wyróżnienie). 

Marzena Szymuś

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

15 maja 2019 r. dzieci czterech najstarszych grup naszego przedszkola – pięciolatki : " Motylki", "Robaczki" oraz sześciolatki : " Misie" oraz "Słoneczka", przy wsparciu grupy rodziców, uczestniczyły w wycieczce do Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie na ul. Strażackiej. Zwiedzając remizę dzieci miały okazję do obejrzenia wozów i sprzętów niezbędnych w wykonywanym przez pracujących tam strażaków zawodzie. Prowadzący spotkanie strażacy, w rozmowach z dziećmi sprawdzali zasób ich wiadomości na temat związany z bezpieczeństwem i zachowaniami przeciwdziałającymi pożarom, utrwalali znajomość numeru alarmowego do straży, opowiadali o wykonywanej przez nich pracy. Nasze dzieci wykazały się dużą wiedzą związaną z najczęściej wykonywanymi czynnościami przez strażaków. Docelowe miejsce wycieczki wywołało u nich olbrzymie emocje, a umożliwienie przez strażaków wejścia do wnętrza wozu, czy oglądanie zjazdu strażaków z rury oraz możliwość samodzielnego wspięcia się na nią (przy niewielkiej pomocy strażaka) było dla nich niezwykle ekscytujacą atrakcją. Na zakończenie spotkania czekała na nas jeszcze jedna bardzo mokra, ale jakże radosna dla dzieci niespodzianka – wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli, zostali tradycyjnie oblani wodą przez strażaków. Nieco mokrzy, ale w doskonałych humorach wracaliśmy z tej wyprawy do naszego przedszkola.

Dziękujemy strażakom z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie za to spotkanie.

- dzieci i wychowawczynie grup P. Marzena Szymuś, P. Magda Hawrył, P. Bożena Krawczyk, P. Urszula Michalewska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10 maja 2019 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w spotkaniu z aktorami Teatru Pierwszego Kontaktu z Lublina. Zgromadzeni w przedszkolnej sali, z zaciekawieniem obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Grające drzewko".Z uwagą śledziliśmy losy pięknej, lecz bardzo kapryśnej księżniczki, która, ku rozpaczy jej ojca odrzucała starania wszystkich kandydatów starających się o jej rękę i domagała coraz wymyślniejszych prezentów. Zakochany w niej książę postanowił spełnić jej życzenie i zdobyć dla niej grające drzewko. Jako widownia staraliśmy się pomóc mu w tym zadaniu – podpowiadając rozwiązania i wspierając naszego bohatera m.in. w spotkaniu z duchem lasu. I wszystko zakończyło się szczęśliwie – książę zdobył grające drzewko, a zarozumiała księżniczka zrozumiała i zmieniła swoje postępowanie. Taki finał przedstawienia w pełni zasługiwał na wspólny taniec – był nim "Taniec radości".

Maj 2019
P W Ś C P S N
« kwi   cze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż