Get Adobe Flash player

Archive for Czerwiec 2019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

09 czerwca 2019 r. dzieci z grup pięciolatki : "Motylki", "Robaczki" oraz sześciolatki "Słoneczka", włączyły się, poprzez prezentację sceniczną, w cykliczną imprezę lokalną, organizowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Niedrzwicy Dużej /Zespół Interdyscyplinarny oraz Gminna Komisja ds Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Niedrzwicy Dużej, Festyn "Radośnie i bezpiecznie z rodziną". Jako pierwsze wystąpiły dzieci sześcioletnie, przygotowane przez p. Urszulę Michalewską. "Słoneczka" zaprezentowały  zgromadzonej widowni 3 tańce, w tym : "taniec kapeluszy" wykonany przez chłopców z grupy, taniec tatusiów z córeczkami  "taniec różyczek". Kolejną prezentacją sceniczną był występ dzieci z grup pięcioletnich naszego przedszkola. Przygotowane przez p. Magdalenę Hawrył i p. Marzenę Szymuś "Motylki" i "Robaczki" zaśpiewały piosenki nawiązujące do tematyki tej imprezy : " Rodzina", "Mama i ja" oraz "Mama i tata". Grupy wykonały również dwa tańce : " Macarenę" oraz "Tuliś taniec". Występy pięcio- i sześciolatków zostały przyjęte niezwykle gorąco i nagrodzono je gromkimi brawami oraz nagrodami w postaci słodyczy. Podczas festynu nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnień i przeciwdziałania przemocy w rodzinie "Radośnie i bezpiecznie z rodziną". Laureatami w kategorii przedszkolaki zostali : Kacper Hyz, Paulinka Dudkowska i Joanna Majewska, którzy otrzymali z rąk wójta Ryszarda Golca dyplomy oraz nagrody indywidualne od organizatorów konkursu. GRATULUJEMY IM WYRÓŻNIENIA I ZDOBYTYCH NAGRÓD. Wspólnie spędzone chwile z rodziną i najbliższymi, udział w proponowanych grach, zawodach, udostępnione przez organizatorów atrakcje – dmuchańce, oglądanie radiowozu, spotkanie ze strażakami…, pozwoliły na wzmacnianie więzi rodzinnych oraz promowanie zdrowych zachowań na co dzień i bezpiecznych form spędzania wolnego czasu. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z okazji zbliżającego się nieuchronnie końca roku przedszkolnego, Rodzice z Trójki Grupowej „Krasnoludków”: P. Kasia Pietrak i P. Renata Gawryluk – Juszka przygotowały niespodziankę – Tort Krasnoludkowy.

Były podziękowania, rozmowy i wspomnienia ale i taki tort przyćmił wszystko. Było smacznie.

Dzieci w dniu dzisiejszym – 17 czerwca – otrzymały dyplomiki, książeczki a do domu na wakacje zabrały swoje prace.

Dziękujemy!

P. Maria Szymuś

P. Małgosia Sapińska

P. Marta Maik

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnia 07.06.2019 r. grupa sześciolatków "Misie" przygotowała uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci ustawiły się do tańca i wykonały w parach "Poloneza", przy akompaniamencie kapeli ludowej z płytoteki przedszkolnej. Następnie dwoje dzieci powitało zebranych gości recytując wiersze. Wykonano piosenki – "Dzień Matki", "Piosenka dla taty", "Moja wesoła rodzina", "Usiądź mamo". Dzieci recytowały wiersze wcześniej przygotowane. Między wierszami wykonano tańce : "Poszło dziewczę", "Krakowiak" ze zbioru piosenek "Muzyka na każdą okazję". Na zakończenie uroczystości każde dziecko złożyło życzenia rodzicom wg alfabetu A B C D. Na każdą literę rozpoczynały się inne życzenia. Dzieci rozdały rodzicom prezenty – własnoręcznie namalowane portrety rodziców. Pani dyrektor Zofia Gąska podziękowała dzieciom za przygotowaną uroczystość.

Bożena Pietrzak

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tegoroczne obchody najważniejszego dla wszystkich dzieci święta – Dnia Dziecka, w naszym przedszkolu przybrały niezwykle bogatą i atrakcyjną  dla dzieci formę. Przez cały tydzień czekały na nie niespodzianki, wśród których znalazły się : spotkanie z niezwykle lubianymi przez dzieci maskotkami : Minionkiem, Kotem oraz Łosiem, które odwiedziły każdą z grup przedszkolnych 31 maja i po wspólnych zabawach tanecznych wręczyły dzieciom słodkie upominki, przygotowane przez radę rodziców. Dnia 03 czerwca dzieci uczestniczyły w niezwykle barwnym i wesołym spotkaniu z animatorką – p. Magdą. Wspólne zabawy taneczne, ruchowe, malowanie buziek, wręczone balony dla dzieci, przebieranki…, przygotowane atrakcje zaskakiwały dzieci i wprawiały je w doskonały humor. 05 czerwca przedszkolaki spędziły czas na zabawach na dmuchańcach – zamkach i basenie z piłeczkami. W tych dniach grupy "Krasnoludki", "Delfinki", "Robaczki" i "Pszczółki" odwiedziła p. Kasia. W czasie niezwykle "pachnącego" spotkania  zapoznała dzieci ze sposobem wykonania waty cukrowej, którą dzieci następnie smakowały. Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy mnóstwa radości i pozytywnych zaskoczeń na każdy ich dziecięcy dzień.

Serdecznie dziękujemy rodzicom zaangażowanym w przygotowanie tych niespodzianek dla dzieci – P. Marcie i Robertowi Drewniakom, P. Jolancie Jaśkowskiej, P. Katarzynie Pietrak, P. Alicji Janczak, P. Annie Pawlikowskiej oraz  P. Katarzynie Janczak

DSC_0132

w piątek 09 czerwca, w grupie "Słoneczek", odbyła się uroczystość Dnia Rodziny. Miała ona charakter Koncertu Życzeń. Dzieci przygotowały bardzo bogatą część artystyczną: nie zabrakło w niej śpiewu, tańca, recytacji. Niezwykłą atrakcją występu był taniec w wykonaniu tatusiów z córeczkami oraz wokalna rozmowa mamy z córeczką. Wzruszające teksty literackie oraz wokalne, muzyka w połączeniu z barwnością rekwizytów i uroczystymi strojami, nadały dodatkowo atmosfery i wyrazu świątecznego nastroju tej rodzinnej uroczystości.Przygotowania do występów związane były z wielkim zaangażowaniem rodziców, którzy popołudniami przychodzili na próby, byli pomocni w przygotowaniu potrzebnych rekwizytów, projekcji filmowej, poczęstunku. Kochani Rodzice z serca Wam za to wszystko dziękuję. Osobiście były to dla mnie chwile wielkiej radości, które dają siłę do działania. Współdziałanie w jednej sprawie bardzo zjednoczyło naszą grupowa społeczność. Dziękuję dzieciom za wytrwałość w przygotowaniu się do występów i cudowny finał na scenie. Kochani Rodzice i drogie dzieci, życzę Wam raz jeszcze samego dobra.

wychowawczyni Ula Michalewska

Ps  Dziękuję  dyrekcji GOKSiR za udostępnienie sali widowiskowej na cele uroczystości, za wszelką życzliwość pracowników, dziękuję Maćkowi Pietrasiowi za techniczną oprawę muzyczną uroczystości.

Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
logo
BIP
Pomóż