Get Adobe Flash player

Archive for Lipiec 2019

Informujemy, że zebranie Rodziców dotyczące organizacji nowego roku przedszkolnego odbędzie się :

 

29 sierpnia 2019 r. o godz. 16.00 dla RODZICÓW DZIECI 5-6 LETNICH

30 sierpnia 2019 r. o godz.16.00 dla RODZICÓW DZIECI 3-4 LETNICH

 

DZIEŃ OTWARTY DLA WSZYSTKICH DZIECI NOWOPRZYJĘTYCH odbędzie się

30 sierpnia 2019 r. w godz. 9.00 – 12.00

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W czasie wakacyjnego dyżuru dzieci z wszystkich grup starszych uczestniczyły codziennie  (w dniach od 16 do 31 lipca) w kursie języka angielskiego pt.  "Memo i przedszkolaki" wyd. PWN. Jest to kurs prowadzony na podstawie filmów animowanych, w czasie których dzieci wykonują rozmaite polecenia: bawią się w parach lub grupie, pokazują, naśladują gesty przedstawione na monitorze, kolorują, układają puzzle i wiele innych. Na każdych zajęciach dzieci poznawały nowe i utrwalały poznane już słowa, piosenki i wierszyki w języku angielskim. Niecodzienna forma zajęć bardzo przypadła najmłodszym do gustu. Wszyscy chętnie bawili się i uczyli. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miesiąc lipiec w naszym przedszkolu rozpoczął się radośnie i miał charakter integracyjny z przedszkolakami z sąsiedniego przedszkola z Niedrzwicy Kościelnej.Dzieci nawiązały ze sobą szybko pozytywne relacje, przystępując do wspólnych zabaw i zajęć.Najczęstszymi wyborami zajęć były podejmowane działania plastyczne, wykorzystujące róznorodność przyborów i materiałów plastycznych.Dzieci pracowały techniką kolażu, wykonując letnią łąkę, czy też morskie głębiny, inspirując się słuchanymi bajkami- m.in. "O rybaku i złotej rybce". Z upodobaniem wykonywały różnorodne zwierzęta. posługując się technikami origami – płaskiego oraz przestrzennego. W ciągłym użyciu była także plastelina, modelina. kreda, papier i nożyczki. Dzieci rozmawiały poza tym o swoich marzeniach związanych z podróżami po świecie. nie zabrakło tematów związanych z bezpieczną zabawą oraz bezpieczeństwem podróży i zachowań w różnych miejscach odwiedzanych podczas wakacji. Największą atrakcję stanowił jednak plac zabaw, na którym dzieci spędzały mnóstwo czasu oraz pieczenie ciasteczek, którymi można było częstować się do syta.

wakacyjna relacja Uli Michalewskiej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 19 czerwca sześciolatki z naszego przedszkola ;"Misie" oraz "Słoneczka" oficjalnie pożegnały się z przedszkolem po kilku latach przebywania w nim.Podczas uroczystości dziękowały za wszystkie spędzone w nim chwile, wspominały o tym, czego się nauczyły, dziękowały także pracownikom przedszkola za opiekę, troskę, edukację, wyrozumiałość i serdeczność. Wyrazy swojej wdzięczności przekazały w pięknie słów wierszy oraz piosenek.Podczas spotkania w swoich salach z wychowawczyniami, absolwenci przedszkola otrzymali dyplomy i upominki książkowe. Poza tym padły obietnice odwiedzin przedszkola, swoich pań, placu zabaw. Było mnóstwo przytulania, uścisków, życzeń udanych wakacji oraz sukcesów w szkole. Jak zwykle łezka się w oku kręci.

wychowawczynie sześciolatków – pani Ula Michalewska i pani Bożena Pietrzak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Dniu Policjanta postanowiono zorganizować mini zawody sportowe na świeżym powietrzu. Miały one na celu zapoznanie dzieci ze zdrową ,sportową rywalizacją oraz utrwalenie zasad bezpieczeństwa podczas wspólnych grupowych zabaw. Dzieci z zacięciem i nieukrywanym zadowoleniem wykonywały kolejne zadania, a było ich trochę; bieg między pachołkami, przenoszenie jajka na łyżce, skoki w workach, przejście w tunelu i jeszcze wiele innych. Trzy drużyny zajęły jednakowe miejsca pierwsze miejsca. Potem każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.(autor: M. Sapińska)

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« Cze   Sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie
Dyplom