Get Adobe Flash player

Archive for Wrzesień 2019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnia 20 września 2019 r. dzieci z wszystkich grup wiekowych naszej placówki uczestniczyły w obchodach najważniejszego święta wszystkich przedszkolaków – Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka. Z okazji tego święta każda z grup otrzymała życzenia od swoich wychowawczyń oraz uczestniczyła w zorganizowanych w tym dniu konkursach, zabawach ruchowych, działaniach plastycznych oraz wspólnych tańcach. Grupy wiekowe łączyły się ze sobą, wspierając się we wspólnych aktywnościach, zaś najstarsze 2 grupy uroczyście powitały w społeczności przedszkolnej grupę trzylatków – "Biedronki". Wychowawczynie zadbały również o upominki dla dzieci – m.in. dyplomiki wzorowego przedszkolaka, kolorowe baloniki, pamiątkowe medale i proporczyki. Każda z grup uczestniczyła również w słodkim poczęstunku. I tak jak się spodziewaliśmy, tego dnia, uśmiech nie znikał z twarzy naszych przedszkolaków.

Życzymy Im wszystkim nieustannej, niezwykłej przygody w czasie pobytu w przedszkolu. Postaramy się, aby każda przedszkolna buzia szczerze powtarzała, najczęściej jak tylko się da, słowa piosenki : "Przedszkole, przedszkole to ulubione miejsce moje"…

P9207977 (Copy)

20 września obchodzony był Dzień Przedszkolaka w naszym przedszkolu; tego dnia również dzieci z grupy „Biedronek” brały udział w niezwykłej uroczystości – Pasowania na Przedszkolaka.

Po śniadaniu najmłodsi w doskonałych humorach oczekiwali na przybycie zaproszonych gości – dzieci z grup sześciolatków oraz pani Dyrektor. Biedronki przywitały zebranych hasłem dnia: „Hej maluchy, hej starszaki swój dzień mają przedszkolaki!” , następnie wszyscy zaśpiewali dobrze znaną piosenkę „Do przedszkola  idzie maluch”. Po krótkim powitaniu, nastał czas na złożenie przysięgi – dzieci uroczyście obiecały m.in. słuchać pań, zgodnie się bawić, sprzątać zabawki, nie sikać w galoty , następnie Pani Dyrektor Barbara Gąska słowami „Pasuję Cię …. (tu imię dziecka) na Przedszkolaka naszego Przedszkola”,  uroczyście powitała małych zuchów w „rodzinie przedszkolnej”.  Wszystkiemu bacznie przyglądały się i gromko oklaskiwały najstarsze grupy: „Robaczków” i „Motylków”. Następnie nadszedł czas na  integrację grup, czyli wspólne tańce i zabawy. „Biedronki” czuły się znakomicie, wśród swoich starszych kolegów, uśmiech nie schodził im z twarzy. Kulminacją wspaniałej zabawy była niespodzianka przygotowana przez starszaków: powitały radosnym okrzykiem „Biedronki” oraz wręczyły niespodzianki dla grupy – dyplom powitalny z podpisami starszaków, ogromną biedronkę z porcelany oraz malutkie biedroneczki do przyklejenia na okna. Za wszystkie prezenty oraz bardzo miłe przyjęcie „Biedronki” serdecznie podziękowały. Kiedy „starszaki” udały się do swoich sal, najmłodsi zostali odznaczeni przez wychowawczynię medalami oraz wręczone im zostały pamiątkowe dyplomy.

Po głównych obchodach uroczystości, dla maluszków nastał czas odpoczynku przy słodkim poczęstunku – tu swój wkład wnieśli  rodzice „Biedronek”, przynosząc rankiem ciasteczka i owoce.

Za miły dzień –  „starszakom” i ich Paniom, za pasowanie –  Pani Dyrektor, jak i pomoc w organizacji uroczystości – Rodzicom serdecznie DZIĘKUJEMY.

Biedronki z Wychowawczynią.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11 września przedszkolaki z grupy 4-latków "Krasnoludki" odwiedziły pobliską Piekarnię GS w Niedrzwicy Dużej. Droga do piekarni nie była łatwa ze względu na przeprowadzane na drodze remonty, ale z pomocą rodziców : P. Moniki, P. Weroniki, P. Honoraty, P. Marcina i P. Agnieszki szczęśliwie i bezpiecznie dotarliśmy na miejsce. A w piekarni? Raj dla naszych podniebień, ale najpierw wycieczka po piekarni.Przewodnik – P. Małgorzata Krysa oprowadziła dzieci po całym budynku piekarni. Widzieliśmy wielkie piece, olbrzymie miksery, długie stoły i wiele ciekawych urządzeń  w "mega" rozmiarach. P. Małgosia  opowiedziała dzieciom wiele ciekawostek związanych z produkcją pieczywa. Dzieciaki same formowały bułeczki i zdobiły je słodkościami , oczywiście przy tym je smakując. Przedszkolaki zostały poczęstowane pysznymi gniazdkami, a upieczone bułeczki P. Małgosia przywiozła nam do przedszkola.

Bardzo dziękujemy P. Małgorzacie Krysie za ciekawą historię chleba oraz za opowieści związane z tworzeniem asortymentu Piekarni GS w Niedrzwicy Dużej

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy uczestniczyli i opiekowali się Krasnoludkami podczas wycieczki

Małgorzata Sapińska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Grupy pięciolatków : "Pszczółki" i "Słoneczka" oraz sześciolatków : " Robaczki" i "Motylki" 12 i 13 września uczestniczyły w wystawie edukacyjnej przybliżającej fascynujący świat pająków i skorpionów zorganizowanej w GOKSiR. Dzieci miały możliwość obejrzenia ponad 50 niesamowitych okazów pająków i skorpionów z całego świata, umieszczonych w bezpiecznych dla zwiedzających szklanych terrariach. Wśród okazów znalazły się m.in.: najbardziej jadowity pająk świata "czarna wdowa" oraz skorpion cesarski. Ponadto przewodnik wystawy w dostępny dla dzieci sposób wzbogacił i usystematyzował zasób ich wiadomości na temat tych stworzeń oraz umożliwił najodważniejszym z przedszkolaków pogłaskanie jednego z prezentowanych pająków. Cierpliwie odpowiadał również na wszystkie pytania przedszkolaków dotyczące m.in. warunków życia pająków i  cech charakterystycznych poszczególnych gatunków. Wystawa cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem wśród dzieci i wyzwoliła w nich wiele emocji, którymi dzieliły się zarówno podczas wystawy, jak i po powrocie do przedszkola.

Marzena Szymuś

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Serdecznie witamy w nowym roku przedszkolnym 2019/2020. Rozpoczęliśmy go tradycyjnie organizacją Dnia otwartego dla dzieci i rodziców, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej placówki. Mamy nadzieję, że zaproponowane atrakcje, zabawy w salach, na placu zabaw, kontakty z wychowawczyniami, kadrą przedszkola, zachęciły was do kontynuacji całorocznej przygody w naszej placówce. Tegoroczne, szerokie działania w każdej z grup wiekowych w szczególności postaramy się skupić na realizacji naszego rocznego planu pracy : " Wesoła mamtematyka dla każdego smyka". Oczywiście nie zapomnimy o wycieczkach, spacerach, kontakcie ze sztuką, czy organizacji i włączaniu się w uroczystości grupowe, przedszkolne, jak i te, w naszej małej ojczyźnie. Mamy nadzieję, że przez kolejne 10 miesięcy każdy przedszkolak zdobędzie nowe umiejętności i solidną wiedzę zarówno na swój temat, jak i bliższego i dalszego otoczenia społeczno- przyrodniczego. Liczymy również na owocną współpracę z  rodzicami.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy zaś radosnych, pełnych niespodzianek dni w tym roku przedszkolnym.

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie   Paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie
Dyplom