Archive for 15 września 2019

Grupy pięciolatków : "Pszczółki" i "Słoneczka" oraz sześciolatków : " Robaczki" i "Motylki" 12 i 13 września uczestniczyły w wystawie edukacyjnej przybliżającej fascynujący świat pająków i skorpionów zorganizowanej w GOKSiR. Dzieci miały możliwość obejrzenia ponad 50 niesamowitych okazów pająków i skorpionów z całego świata, umieszczonych w bezpiecznych dla zwiedzających szklanych terrariach. Wśród okazów znalazły się m.in.: najbardziej jadowity pająk świata "czarna wdowa" oraz skorpion cesarski. Ponadto przewodnik wystawy w dostępny dla dzieci sposób wzbogacił i usystematyzował zasób ich wiadomości na temat tych stworzeń oraz umożliwił najodważniejszym z przedszkolaków pogłaskanie jednego z prezentowanych pająków. Cierpliwie odpowiadał również na wszystkie pytania przedszkolaków dotyczące m.in. warunków życia pająków i  cech charakterystycznych poszczególnych gatunków. Wystawa cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem wśród dzieci i wyzwoliła w nich wiele emocji, którymi dzieliły się zarówno podczas wystawy, jak i po powrocie do przedszkola.

Marzena Szymuś

Serdecznie witamy w nowym roku przedszkolnym 2019/2020. Rozpoczęliśmy go tradycyjnie organizacją Dnia otwartego dla dzieci i rodziców, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej placówki. Mamy nadzieję, że zaproponowane atrakcje, zabawy w salach, na placu zabaw, kontakty z wychowawczyniami, kadrą przedszkola, zachęciły was do kontynuacji całorocznej przygody w naszej placówce. Tegoroczne, szerokie działania w każdej z grup wiekowych w szczególności postaramy się skupić na realizacji naszego rocznego planu pracy : " Wesoła mamtematyka dla każdego smyka". Oczywiście nie zapomnimy o wycieczkach, spacerach, kontakcie ze sztuką, czy organizacji i włączaniu się w uroczystości grupowe, przedszkolne, jak i te, w naszej małej ojczyźnie. Mamy nadzieję, że przez kolejne 10 miesięcy każdy przedszkolak zdobędzie nowe umiejętności i solidną wiedzę zarówno na swój temat, jak i bliższego i dalszego otoczenia społeczno- przyrodniczego. Liczymy również na owocną współpracę z  rodzicami.

Wszystkim naszym przedszkolakom życzymy zaś radosnych, pełnych niespodzianek dni w tym roku przedszkolnym.

wrzesień 2019
« sie   paź »