Get Adobe Flash player
Ogłoszenie
30 stycznia 2020 ( czwartek) odbędzie się zabawa choinkowa. Szczegóły organizacyjne u wychowawczyń grup

Archive for Październik 2019

„Jesień w różnych środowiskach przyrodniczych”

W dniu 28 października 2019 r. Komisja Konkursowa w składzie: Barbara Gąska, Renata Gawryluk – Juszka, Małgorzata Sapińska dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły na konkurs plastyczny ”Jesień w różnych środowiskach przyrodniczych” organizowany przez Przedszkole w Niedrzwicy Dużej.

Przy ocenie prac Komisja Konkursowa kierowała się następującymi kryteriami: zgodność pracy z tematem konkursu, estetyka i wkład pracy własnej.

Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody:

Kategoria I: grupa dzieci 3 – letnich.

Nagrody:

 1. Jakub Pietraś Przedszkole w Niedrzwicy Dużej
 2. Lidia Słowińska Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej
 3. Aleksandra Gajor Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

Kategoria II: grupa dzieci 4 – letnich.

Nagrody:

 1. Bartłomiej Piejak Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej
 2. Zuzanna Lubelska Przedszkole w Niedrzwicy Dużej
 3. Maria Łyjak Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

Kategoria III: grupa dzieci 5 – letnich.

Nagrody:

 1. Madejczyk Amelia Przedszkole w Niedrzwicy Dużej
 2. Emilia Kałdonek Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej
 3. Filip Poleszak Przedszkole w Niedrzwicy Dużej

Kategoria IV: grupa dzieci 6 – letnich.

Nagrody:

 1. Hanna Smalec Przedszkole w Sobieszczanach
 2. Lena Wiertel Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej
 3. Maja Zdeb Przedszkole w Niedrzwicy Kościelnej

Wyróżnieni: 

 1. Karol Drewniak
 2. Szymon Wójtowicz
 3. Wojciech Bryda
 4. Tymoteusz Wideński
 5. Malwina Markiewicz
 6. Maciej Kędziora
 7. Aleksandra Kędziora
 8. Zuzanna Smalec
 9. Wiktoria Karasińska
 10. Agata Woźniak
 11. Roksana Stępień
 12. Kinga Sulowska
 13. Alicja Mędel

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 04.11. 2019r. godz. 1530 w Przedszkolu w Niedrzwicy Dużej.

Wystawę pokonkursową można oglądać od 31 października 2019 r. na tablicy grupy „Biedronek”

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnia 09.10.2019w naszym przedszkolu rozpoczęły się zajęcia szachowe organizowane przez Lubelską Akademię Szachową.

Zajęcia będą odbywały się 1 raz w tygodniu, w środy od godziny 14:00 i będą trwały 30 minut dla grupy. Przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 – 6 lat. Maksymalna liczba osób w grupie to 14. Warunkiem uczestnictwa dziecka było wypełnienie karty zgłoszenia dostępnej u Pani Dyrektor. Zapisy na zajęcia trwały do 7 października. W tej chwili zostały utworzone dwie grupy, ale istnieje jeszcze możliwość zapisu.

Zajęcia prowadzi Pani z Lubelskiej Akademii Szachowej.

Według opinii dzieci uczęszczających na zajęcia jest bardzo ciekawie, dzieci poznały już podstawy gry, rodzaje pionków, ustawienia pionków na szachownicy. Zajęcia te dostarczają dzieciom wiele radości.

Autor: B. Pietrzak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

11 października 2019 r. dzieci czterech najstarszych grup przedszkolnych – pięciolatki "Pszczółki", "Słoneczka" oraz sześciolatki "Motylki" i "Robaczki" wraz z wychowawczyniami i grupą rodziców uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Lublina. Miejscem docelowym wycieczki był budynek Wydziału Chemii na UMCS , gdzie przedszkolaki  zasiadając w akademickich ławkach, były obserwatorami oraz asystentami pokazów chemicznych. Podczas pierwszej części spotkania, dzieci asystowały prowadzącym w czasie łączenia m.in. soku z kapusty, buraka  z octem i sodą, "kretem", obserwując następujące zmiany koloru w zlewkach, szukaniu "bomby", malowaniu serca, wytrącaniu roztworu poprzez mieszanie płynu w zlewce, wykonaniu "lodów malinowych" .Oczywiście prowadzący spotkanie przypominali dzieciom o bezpieczeństwie i całkowitym zakazie wykonywania takich doświadczeń samodzielnie bez nadzoru osoby dorosłej. Część druga była pokazem wybranych reakcji chemicznych. Ze względu na bezpieczeństwo obserwowaliśmy:  "palące się serce", "lampkę" chemiczną, mrożenie pianek ciekłym azotem i ich rozbijanie, latającą butelkę, wybuchajacy i palący się balon wypełniony odpowiednio helem i wodorem, ognisko w słoiku. Prezentowane zachodzace reakcje chemiczne spotkały się z wielkim zainteresowaniem i zachwytami dzieci. "Czary " i "magiczne" były bardzo często powtarzanymi słowami w czasie pokazu. Tak przekazane, niełatwe przecież treści, na długo zostaną w pamięci przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy P. Markowi Kępowiczowi za pomoc w organizacji tego spotkania.

- M.Szymuś, M. Hawrył, U. Michalewska, R. Żuber

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnia 09.10.2019 r. do naszego przedszkola przybyła niezwykła parada przebierańców. Były to dzieci ze Szkoły Podstawowej z klasy VI c wraz z nauczycielką języka polskiego P. Katarzyną Sochan. Uczniowie byli przebrani za postacie z bajek dla dzieci i bohaterów książek dla młodzieży. Ich zadaniem było przedstawienie swojej postaci i zachęcenie do przeczytania książki, w której ta postać występuje. Byli wśród nich m.in. "Czerwony Kapturek", "Roszpunka", "Alicja w krainie czarów", "Harry Potter" i wiele innych. Każdy bohater prezentował strój  oraz książkę z której pochodził. Sześciolatki – "Robaczki" i "Motylki" miały możliwość rozmowy z gośćmi, zrobienia sobie wspólnie zdjęcia, obejrzenia książki i dokładnego obejrzenia stroju, wysłuchania fragmentu czytanej przez nich książki. Było to dla dzieci duże przeżycie. Jedna z postaci – czarownica z bajki o królewnie Śnieżce pod "zatrutymi" jabłkami w koszyczku miała dla dzieci niespodziankę -  cukierki, którymi częstowała dzieci.

Serdecznie dziękujemy uczniom klasy VI c oraz P. Katarzynie Sochan za spotkanie.

Bożena Pietrzak

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

03 października 2019 r. przedszkolaki uczestniczyły w audycji muzycznej pt. "Bajki Ezopa". Przedstawione przez P. Adama i P. Grzegorza aranżacje muzyczne przybliżyły nam bajki m.in. o osiołku, brzuchu oraz  piesku. Forma przekazu treści, jak i samego spotkania, jak zawsze inspirowała dzieci do swobodnego dzielenia się towarzyszącym im nastrojom, doświadczeniami związanymi z  wysłuchanymi utworami, jak również do śpiewu i improwizacji ruchowych. Chętni oraz najbardziej skupieni na słuchaniu piosenek asystowali muzykom podejmując grę na bum-bum-rurkach.

Październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie