Rekrutacja do przedszkola

Archive for Listopad 2019

28 listopada przedszkolaki  z wszystkich grup wiekowych brały udział w audycji muzycznej pt.: „Sport to zdrowie”.

Artyści rozpoczęli spotkanie od rozgrzewki, w której uczestniczyli wszyscy będący na widowni – dzieci i panie. Skoczna muzyka oraz wesoły i prosty tekst pierwszego utworu, od razu wprowadziły słuchaczy w pogodny nastrój.

Następnie nadszedł czas na krótką rozmowę o rodzajach sportów, przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że najpopularniejszym jest piłka nożna, a najbardziej znanym piłkarzem jest Robert Lewandowski. Po krótkim wprowadzeniu wszyscy mogli wysłuchać utworu, którego mottem przewodnim było hasło: „ciężka praca się opłaca”. Mali słuchacze z piosenki dowiedzieli się, że to trening jest najważniejszy w osiągnięciu sukcesu sportowego. Następnie muzycy zapoznali wszystkich z przyśpiewką kibica „ Ole ole ole ole..”, zwracając uwagę, że „trzeba tak kibicować by na mecz mogła przyjść cała rodzina”. Dzieci dowiedziały się też, że liczne sukcesy w dziedzinie sportu odnoszą polscy sportowcy niepełnosprawni, podkreślono, iż każdy ma prawo spełniać marzenia i być sportowcem. Spotkanie zakończono piosenką „Każdy może mistrzem być”.

25 listopada w Przedszkolu w Niedrzwicy Kościelnej odbył się Gminny Przegląd Pieśni Ludowej pt. "Na ludową nutę". Celem imprezy było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różne formy artystyczne, propagowanie ludowej tożsamości i dziedzictwa kulturowego, rozwijanie pasji wokalnych dzieci inspirowanych historią i sztuką oraz umozliwienie im prezentacji tych umiejętności, a także integrowanie środowisk przedszkolnych. Uczestnikami przeglądu były grupy wokalne z przedszkoli w Sobieszczanach, Stzreszkowic, Niedrzwicy Kościelnej oraz Niedrzwicy Dużej. Solistów reprezentowały dzieci z naszego przedszkola. Grupa wokalna sześciolatków "Motylki"   w składzie : Julia Bolibok, Aleksandra Bolibok, Amelia Wieczerzak, Lenka Kowalska przygotowana przez p. Magdalenę Hawrył zaśpiewała piosenkę pt. "Czerwone jabłuszko", natomiast Aleksandra Stolarz  oraz Martynka Waśniowska z grupy "Robaczki" zaprezentowały publiczności piosenki pt." Depce konik" i " Hurra Polka". Dziewczynki do występu przygotowała p. Marzena Szymuś. Reprezentantki naszego przedszkola wysłuchały wykonań utworów   "Poszło dziewczę po ziele", czy "Gąski" w interpretacji młodszych i starszych przedszkolaków. Małych artystów nagrodzono gromkimi brawami, dodatkowo dzieci otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomiki oraz nagrody książkowe.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc organizacyjną oraz przygotowanie strojów ludowych dla dzieci.

Marzena Szymuś, Magdalena Hawrył

hdimg2f9655dc671f800cdc1ceb0f56b5ac - Kopia

Dnia 15 listopada reprezentacja naszych przedszkolaków uczestniczyła w Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jesień w poezji" zorganizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Czółnach. Zadaniem dzieci była prezentacja  wierszy o tematyce jesiennej przed zgromadzoną publicznością i jury konkursowm. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii wiekowej 3-4 l. nasze przedszkole reprezentowała Nina Syroka z grupy "Biedronki", która wspólnie z tatą recytowała wiersz pt. "Wpadła gruszka do fartuszka". Wiktoria Grudzińska z grupy "Krasnoludki"  recytowała wiersz pt. "Odloty" uzyskując III miejsce  w kategorii wiekowej dzieci 4-letnich. Lenka Kowalska z grupy "Motylki" zaprezentowała słuchaczom wiersz pt. "Jesienna wróżka" i w swojej kategorii wiekowej 5-6 l zajęła I miejsce. W konkursie wystąpiła również Emilka Maik z grupy "Robaczki" z wierszem pt. " Jesienny parasol" otrzymując wyróżnienie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki – niespodzianki.

Serdecznie gratulujemy dzieciom uzyskanych wyników, życząc im dalszych przedszkolnych sukcesów.

Marzena Szymuś

60fec8e63186af6e9f0056b5a8979637

W dniu 10 listopada przedszkolaki z grup pięciolatków – "Słoneczek" i "Pszczółek", wystąpiły na Uroczystości Dnia Seniora w GOKSiR z wokalno- tanecznym repertuarem, by uświetnić i uprzyjemnić Seniorom z naszej gminy czas świętowania. Występ dzieci nagrodzony został długimi brawami i słowem podziękowania, wygłoszonym przez p. Wójta Gminy Ryszarda Golca. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wielopokoleniowa integracja z pewnością jest częścią edukacji młodego pokolenia, niosącej wiele korzyści, doświadczeń społecznych i emocjonalnych, przygotowujących do przyszłych ról w życiu. Cieszymy się z faktu naszej obecności z racji organizowanego Dnia Seniora.

Urszula Michalewska, Bożena Krawczyk, Renata Żuber

W dniu dzisiejszym, tj. 25 listopada nasze przedszkolne sale od samego rana zapełniały się misiami. Zgodnie z przypadającym na dzisiejszy dzień świętem najukochańszych pluszaków, przedszkolaki zaprosiły swoje duże i małe misie do wspólnej zabawy i pracy. Misie towarzyszyły dzieciom w czasie zabawy, wspólnych tańców i zajęć. Były modelami podczas prac plastycznych, słuchaczami podczas rozmów o znanych i własnych misiach oraz pomagały dzieciom w nauce udzielania pierwszej pomocy. Śpiewaliśmy naszym pluszowym gościom piosenki m.in. "Jadą, jadą misie", "Gruby misio Krzysio", "Miś pluszowy". Największą radość sprawiało nam jednak to, że w każdym momencie dnia mogliśmy się do niego przytulić, podzielić radościami i bardzo małymi smutkami dnia dzisiejszego. "Miś, miś pluszowy zawsze Cię wysłucha, o swoich kłopotach szepnij mu do ucha"…

Listopad 2019
« paź   gru »