Archive for 11 listopada 2019

08 listopada 2019 r. wychowawcy, pracownicy i  dzieci wszystkich grup naszego przedszkola zgromadzili się , aby uroczyście, wspólnie odśpiewać  hymn "Mazurek  Dąbrowskiego". Stało się to dokładnie o godz.11.11. W ten sposób włączyliśmy się w obchody 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz ogólnopolską akcję Szkoła do Hymnu. Z należytą powagą zarówno ci mali, jak i dorośli zaśpiewali tak ważne dla każdego Polaka słowa towarzyszące nam w najważniejszych chwilach związanych z naszą tożsamością narodową. Po odśpiewaniu hymnu P. dyrektor rozmawiała z  dziećmi na temat symboli naszej Ojczyzny oraz wspólnie przypomnieliśmy słowa wiersza W. Bełzy pt. " Katechizm młodego Polaka" : "Kto Ty jesteś – Polak mały"…

"O rety, rety, co tu się dzieje? Wszędzie są wróżki i czarodzieje…" – tak właśnie było dnia 05 listopada w naszych przedszkolnych salach. Wspomiane wróżki, czarodzieje, smerfy, królewny, księżniczki i wiele innych postaci z bajek zapełniło nasze przedszkolne progi, akcentując swoim ubiorem obchodzony tego dnia Dzień Postaci z Bajek. Tuż po śniadaniu postacie bajkowe uczestniczyły w zorganizowanych na tę okoliczność imprezach międzygrupowych. Był to czas na wspólne tańce, rozwiązywanie zagadek o znanych dzieciom postaciach bajkowych, wyścigi w układaniu puzzli z ich ulubionymi bohaterami, rysowanie postaci bajkowych, odszukiwanie charakterystycznych bajkowych rekwizytów, a nawet … na karmienie czarownicy (!). Oczywiście ze wszystkimi stawianymi przed przedszkolakami wyzwaniami, dzieci poradziły sobie bez żadnych problemów – i co najważniejsze z uśmiechem na twarzy oraz powtarzanymi słowami doskonale znanej dzieciom piosenki : " no bo my lubimy bajki, nawet, kiedy jest nam bardzo źle, my lubimy takie bajki, które dobrze kończą się…"

Marzena Szymuś

listopad 2019