Archive for 17 listopada 2019

"Wszystkie dzieci – duże, małe, losy kraju znają doskonale…" Zgodnie z naszą przedszkolną tradycją, najstarsze grupy przygotowują dla swoich młodszych kolegów i koleżanek uroczystość z okazji Święta Niepodległości. W tym roku szkolnym przypadło to w udziale grupom "Motylki" z wychowawczynią p. M. Hawrył oraz "Robaczki" z wychowawczynią p. M.Szymuś. W 101 rocznicę tamtych wydarzeń, 15 listopada sześciolatki zaprezentowały przed zgromadzonymi gośćmi – nauczycielami, dziećmi, p.dyrektor oraz reprezentującą Urząd Gminy w NIedrzwicy Dużej p. Teresą Próchnicką, program słowno – muzyczny, nawiązujący do tego trudnego momentu w historii naszego kraju, zakończonego uzyskaniem, tak wyczekiwanej przez wszyskich pozostających w niewoli zaborców, niepodległości 11 listopada 1918 r. Recytowaliśmy wiersze m.in. o żołnierzach legionów, Józefie Piłsudskim, naszych symbolach narodowych, pięknie naszej wolnej ojczyzny. Nie zapomnieliśmy również o wierszu W. Bełzy pt. "Katechizm młodego Polaka" i znamiennych słowach : "Kto Ty jesteś?  Polak mały!… Z dumą i radością zaśpiewaliśmy piosenki pt. " Wielkie święto", "Mój dom jest biało- czerwony", "Mój kraj", "Piosenka małego patrioty". Na zakończenie spotkania,  zachowując w swojej postawie szacunek wobec hymnu, wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego".

Dziękujemy P. Teresie Próchnickiej za przybycie na naszą uroczystość i piękną rozmowę z dziećmi na temat patriotyzmu. Gorące  podziękowania składamy również rodzicom i wychowawcom wszystkich grup, którzy zapewnili dzieciom stroje i emblematy wpisujące się w rangę tego wydarzenia.

Marzena Szymuś, Magdalena Hawrył

listopad 2019