Archive for 27 listopada 2019

25 listopada w Przedszkolu w Niedrzwicy Kościelnej odbył się Gminny Przegląd Pieśni Ludowej pt. "Na ludową nutę". Celem imprezy było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia przez różne formy artystyczne, propagowanie ludowej tożsamości i dziedzictwa kulturowego, rozwijanie pasji wokalnych dzieci inspirowanych historią i sztuką oraz umozliwienie im prezentacji tych umiejętności, a także integrowanie środowisk przedszkolnych. Uczestnikami przeglądu były grupy wokalne z przedszkoli w Sobieszczanach, Stzreszkowic, Niedrzwicy Kościelnej oraz Niedrzwicy Dużej. Solistów reprezentowały dzieci z naszego przedszkola. Grupa wokalna sześciolatków "Motylki"   w składzie : Julia Bolibok, Aleksandra Bolibok, Amelia Wieczerzak, Lenka Kowalska przygotowana przez p. Magdalenę Hawrył zaśpiewała piosenkę pt. "Czerwone jabłuszko", natomiast Aleksandra Stolarz  oraz Martynka Waśniowska z grupy "Robaczki" zaprezentowały publiczności piosenki pt." Depce konik" i " Hurra Polka". Dziewczynki do występu przygotowała p. Marzena Szymuś. Reprezentantki naszego przedszkola wysłuchały wykonań utworów   "Poszło dziewczę po ziele", czy "Gąski" w interpretacji młodszych i starszych przedszkolaków. Małych artystów nagrodzono gromkimi brawami, dodatkowo dzieci otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomiki oraz nagrody książkowe.

Serdeczne podziękowania składamy rodzicom naszych przedszkolaków za pomoc organizacyjną oraz przygotowanie strojów ludowych dla dzieci.

Marzena Szymuś, Magdalena Hawrył

hdimg2f9655dc671f800cdc1ceb0f56b5ac - Kopia

Dnia 15 listopada reprezentacja naszych przedszkolaków uczestniczyła w Przedszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jesień w poezji" zorganizowanym przez Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Czółnach. Zadaniem dzieci była prezentacja  wierszy o tematyce jesiennej przed zgromadzoną publicznością i jury konkursowm. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że w kategorii wiekowej 3-4 l. nasze przedszkole reprezentowała Nina Syroka z grupy "Biedronki", która wspólnie z tatą recytowała wiersz pt. "Wpadła gruszka do fartuszka". Wiktoria Grudzińska z grupy "Krasnoludki"  recytowała wiersz pt. "Odloty" uzyskując III miejsce  w kategorii wiekowej dzieci 4-letnich. Lenka Kowalska z grupy "Motylki" zaprezentowała słuchaczom wiersz pt. "Jesienna wróżka" i w swojej kategorii wiekowej 5-6 l zajęła I miejsce. W konkursie wystąpiła również Emilka Maik z grupy "Robaczki" z wierszem pt. " Jesienny parasol" otrzymując wyróżnienie. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki – niespodzianki.

Serdecznie gratulujemy dzieciom uzyskanych wyników, życząc im dalszych przedszkolnych sukcesów.

Marzena Szymuś

60fec8e63186af6e9f0056b5a8979637

W dniu 10 listopada przedszkolaki z grup pięciolatków – "Słoneczek" i "Pszczółek", wystąpiły na Uroczystości Dnia Seniora w GOKSiR z wokalno- tanecznym repertuarem, by uświetnić i uprzyjemnić Seniorom z naszej gminy czas świętowania. Występ dzieci nagrodzony został długimi brawami i słowem podziękowania, wygłoszonym przez p. Wójta Gminy Ryszarda Golca. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Wielopokoleniowa integracja z pewnością jest częścią edukacji młodego pokolenia, niosącej wiele korzyści, doświadczeń społecznych i emocjonalnych, przygotowujących do przyszłych ról w życiu. Cieszymy się z faktu naszej obecności z racji organizowanego Dnia Seniora.

Urszula Michalewska, Bożena Krawczyk, Renata Żuber

listopad 2019