Get Adobe Flash player
Rekrutacja do przedszkola

Archive for 22 grudnia 2019

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 18 grudnia, pięciolatki Słoneczka i Pszczółki, w imieniu całego przedszkola odbyły wizytę w Domu Seniora w Niedrzwicy Kościelnej "Bezpieczny Ogród".Celem odwiedzin było złożenie życzeń świątecznych osobom samotnym i starszym, umilenie im czasu wniesieniem świątecznego nastroju i radości pięknymi kolędami i piosenkami o tematyce świątecznej. Dzieci miały możliwość integracji ze starszym pokoleniem niedrzwickiej społeczności i jednocześnie okazję do niesienia pomocy w formie wsparcia psychicznego ludziom czekającym na kontakty z innymi, niestety uniemożliwione często chorobami, samotnością i bezsilnością. Przedszkolaki przygotowywały się do tej wizyty kilka dni. Upiekły świąteczne ciasteczka jako podarunek, przygotowały z wychowawczyniami świąteczny repertuar muzyczny, stroik i życzenia świąteczne od wszystkich dzieci i pracowników przedszkola. Seniorzy ze wzruszeniem i radością przyjęli wizytę przedszkolaków, obdarowując dzieci słodyczami i wykonanymi własnoręcznie zabawkami choinkowymi. Personel Domu Seniora na czele z p. dyrektor zaprosił dzieci do kolejnych odwiedzin i spotkań z seniorami. Dzieci z entuzjazmem przyjęły zaproszenie, wyjeżdżając bogatsi o nowe przeżycia i doświadczenia.

Urszula Michalewska, Renata Żuber

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dnia 14 grudnia grupy pięciolatków "Słoneczka" i "Pszczółki", uroczyście pożegnały jesień, zapraszając rodziców na przedstawienie pt. "Pożegnanie jesieni". W przepięknej kolorowej scenerii, odegrały role leśnych mieszkańców, spotykających odchodzącą panią Jesień, ustępującą miejsca zbliżającej się Zimie. Dzieci wykonały wiele scenek z życia lasu, opowiadanych słowem, piosenką, ruchem oraz muzyką. W ten sposób przekazały także informacje swoim rodzicom, dotyczące nabytych umiejętności artystycznych i wiedzy o charakterze zmieniających się pór roku i życiu środowiska przyrodniczego. Jesienny wieczór zakończył się rodzinnymi rozmowami przy szarlotce w nastroju radości i dumy z umiejętności aktorskich młodych artystów.

Nad całością występu i przygotowaniem dzieci czuwały : pani Renata Żuber, pani Urszula Michalewska, pani Bożena Krawczyk

Grudzień 2019
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie
Dyplom