Archive for 29 grudnia 2019

W blasku choinki, świątecznych dekoracji, zapachu pierniczków i pierników sześciolatki z grupy "Robaczki" spotkały się dnia 18 grudnia z rodzicami, rodzeństwem i swoimi najbliższymi na grupowym spotkaniu opłatkowym. Dzieci przygotowane przez wychowawczynię przedstawiły najbliższym program słowno- muzyczny, nawiązujący tematyką do tradycji i zwyczajów świąt Bożego Narodzenia. W słowach wierszy i piosenek dzieci przekazały wiadomości na temat symboli świątecznych, ubierania choinki, pieczenia pierniczków, przygotowywania stołu do wieczerzy wigilijnej, dwunastu potraw, stawiania dodatkowego nakrycia,  pamięci o osobach samotnych i zapraszania ich do wspólnego spędzania świątecznych chwil, wypatrywania pierwszej gwiazdy jako znaku do rozpoczęcia wieczerzy, łamania się opłatkiem,składania życzeń. Bogaty repertuar muzyczny obfitował w kolędy i piosenki o tematyce świątecznej wykonane indywidualnie, grupowo oraz w rodzinnych duetach. Był również czas na łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wręczenie rodzicom okolicznościowych prezentów oraz wspólne chwile przy piernikowym poczęstunku.

Serdecznie dziękuję za pomoc w organizacji tego spotkania P. Katarzynie Stolarz, P. Martynie i P. Jadwidze Wójtowicz, P. Barbarze i Jackowi  Waśniowskim, oraz P. Annie Bednarz.

Marzena Szymuś

20191216_141819

Święta, święta… coraz bliżej święta dlatego grupa Krasnoludki wzięła się za pieczenie śiątecznych, pysznych pierniczków. Nie mogło zabraknąć w takiej chwili naszych cudownych rodziców. Przybyłe do przedszkola dnia 11 grudnia mamy pomagały krasnoludkom wałkować, wykrawać i układać na blaszkach pyszne pierniczki.

Anna Szczerbin

"malutki opłatek, a wielką moc daje

dzielenie się chlebem jest pięknym zwyczajem,

więc śmiało się dzielmy, składajmy życzenia

malutki opłatek, a tak wiele zmienia…"

W dniu 16 grudnia spotkaliśmy się wspólnie z grupą Krasnoludków, rodzicami i rodzeństwem na wspólnym ubieraniu choinki, zdobieniu upieczonych pierników, śpiewaniu kolęd, rozmowach i dzieleniu się opłatkiem.

Wszystkim rodzinom składam życzenia : zdrowych, spokojnych i życzliwych innym świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2020

wychowawczyni Małgorzata Sapińska

grudzień 2019