Get Adobe Flash player

Archive for Luty 2020

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tegoroczny czas ferii spowodował, że wszyscy zainteresowani spotkaniem z okazji Dnia babci i dziadka w grupie "Robaczki" – zarówno dzieci, jak i babcie oraz dziadkowie, musieli uzbroić się w cierpliwość. Dla grupy sześciolatków, ten dodatkowy czas był potrzebny do tego, aby jak przystało na najstarszą grupę wiekową, zaprezentować się po raz ostatni na gruncie przedszkola jak najlepiej. Dlatego z dużą dbałością o efekt końcowy ćwiczyliśmy wiersze, piosenki oraz tańce oraz przygotowywaliśmy upominki dla gości. Dużą pomocą w  przygotowaniu jednego z nich wykazała się mama Olka- P. Katarzyna Kępowicz, która specjalnie na tę okazję zrealizowała w grupie przepiękną sesję zdjęciową wnucząt i wnuczek. Scenariusz przygotowywanej przez nas uroczystości nawiązywał w treści wierszy i piosenek do aktualnych zmian społecznych i przedstawiał babcie oraz dziadków jako aktywnych, ciekawych świata ludzi, którzy nie zapomnieli, że także byli młodzi. Słowa piosenek, w dynamicznych aranżacjach, były również podpowiedziami jak można wspólnie spędzić czas, by był zapamiętany zarówno przez dzieci, jak i wnuczęta.  Wszystko to zaprezentowaliśmy niezwykle licznie zgromadzonym gościom dnia 21 lutego – dokładnie miesiąc po oficjalnym Święcie Babć i Dziadków.  Dodatkowo poddaliśmy naszych gości egazminowi – musieli rozwiązać kilka zagadek. Oczywiście babcie i dziadkowie zdali ten egzamin śpiewająco!  Nagrodą były brawa oraz wręczone upominki – zdjęcia we własnoręcznie wykonanych ramkach oraz kwiaty wykonane techniką origami przestrzennego. Nie zabrakło również czasu na życzenia od dzieci, wspólne rozmowy i poczęstunek.

Niestety, z racji "bycia" najstarszą grupą wiekową, było to nasze ostatnie takie spotkanie w przedszkolu.

Dziękuję Wszystkim Babciom i Dziadkom "Robaczków" za  wspólne lata i niezwykle ciepłe i  serdeczne spotkania. Życzę Wam nieustającej pogody ducha i wielu okazji do wzruszeń za sprawą Waszych fantastycznych wnuków.

wychowawczyni grupy Marzena Szymuś

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

" Kto jeśli nie Ty, kto jeśli nie my, kto jeśli nie ja, pomagać ma…" – takie przesłanie towarzyszyło nam dnia 16 lutego 2020 r, podczas zorganizowanej przez naszą placówkę wspólnie ze SP. w Mariance akcji charytatywnej , która odbyła się w sali widowiskowej GOKSiR  dla podopiecznego Fundacji Sedeka "Zdążyć z Pomocą " P. Roberta Milewskiego, mieszkańca Krężnicy Jarej, chorującego na Stwardnienie Rozsiane w najgorszej postępującej postaci. Choroba p. Roberta wymaga przeszczepu komórek macierzystych, które zwiększą jego szanse na powrót do większej sprawności, ale potrzebny do jego realizacji ogromny wkład pieniężny jest poza zasięgiem finansowym rodziny. Stąd też nasza inicjatywa organizacji tej akcji. W niedzielne popołudnie, dzieci poszczególnych grup wiekowych, wspólnie z wychowaczyniami zaprezentowały bogaty program artystyczny zgromadzonej widowni. Przedszkole śpiewało, tańczyło na ludowo i współcześnie, wywołując gromkie brawa i pozytywne emocje wśród publiczności – rodziców, mieszkańców, lecz przede wszystkim samego P. Roberta i jego rodziny. Dzieci z Marianki zaprezentowały cieszące się niezwykłym zainteresowaniem widowni przedstawienie pt. "Opowieść wigilijna". Przez całą imprezę prowadziliśmy zbiórkę pieniężną do puszek na  dalsze leczenie P. Roberta. I te puszki zapełniały nam się bardzo sprawnie m.in. dzięki możliwości zakupu za indywidualnie zadeklarowaną kwotę, przygotowanych wcześniej przez rodziców i dzieci, specjalnie na ten dzień,  ciasteczek oraz ciast. To słodkie stoisko cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu w akcję zebraliśmy kwotę 3130 zł i 10 € !

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli pieniężnie i organizacyjnie ten jakże szczytny cel – rodzicom , mieszkańcom Niedrzwicy Dużej uczestniczącym w tym przedsięwzięciu,  GOKSiR w NIedrzwicy Dużej, pracownikom SOSW w Załuczu, pracowikom BS w Niedrzwicy Dużej.

 

 

Dnia 15 lutego w sali widowiskowej GOKSiR odbyła się uroczystość zorganizowana przez grupy dzieci pięcioletnich : "Słoneczka" i "Pszczółki" pod opieką wychowawczyń p. Uli Michalewskiej oraz p. Renaty Żuber i p. Bożeny Krawczyk.Sobotni wieczór zorganizowany był w konwencji Koncertu Życzeń, prowadzonego przez rodziców. Dzieci dedykował swoim Babciom i Dziadkom indywidualne życzenia w oprawie pięknych piosenek, wiersz, tańców oraz scenek humorystycznych. Artyści zaprezentowali się w przepięknych strojach, wskazujących na świąteczny dzień. Dzieci m.in. wykonały układ muzyczno- ruchowy do muzyki klasycznej, taniec kapeluszy, zagrały scenkę humorystyczną w oprawie muzycznej "Babuszki- Staruszki". Duże wzruszenie wywołał na widowni taniec Tatusiów z Córkami. Uroczystość zakończyła się rozdaniem przez dzieci wcześniej wykonanych prezentów oraz poczęstunkiem tortem wykonanym specjalnie na tę okoliczność.

Z seca dziękujemy Rodzicom za trud zaangażowania się w pomoc na rzecz zorganizowania tej uroczystości, a w szczególności Tatusiom za wieczorne próby taneczne ze swoimi córkami, parom rodziców za prowadzenie Koncertu Życzeń, słowo wstępu oraz upieczenie tortu. Dyrekcji GOKSiR dziękujemy za użyczenie sali widowiskowej oraz muzyczną obsługę uroczystości.

w imieniu nauczycielek grup Urszula Michalewska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wspaniały dzień spotkania "Delfinków" z kochanymi babciami i dziadkami nastąpił 14 lutego 2020 r. Goście tłumnie zawitali w progi naszego przedszkola. Na początek każdy z przybyłych gości został obdarowany czerwonym serduszkiem. Następnie babcie i dziadkowie podziwiali występy swoich ukochanych wnucząt. Wzruszenie i radość malowały się na twarzach zebranych gości. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, które specjalnie ćwiczyły na tę uroczystość. Po zakończeniu części artystycznej przedszkolaki złożyły swoim bliskim życzenia oraz wręczyły własnoręcznie zrobione upominki i kolorowe laurki. Słodki poczęstunek przygotowany z pomocą rodziców, wspólne zdjęcia i rozmowy zakończyły ten pełen uśmiechów, wzruszeń i radości dzień.

Justyna Stępień

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zgodnie z tradycją, dnia 14 lutego świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Św. Walentego. Był to dla wszystkich przedszkolaków, niezależnie od ich wieku, prawdziwy czerwony dzień miłości i przyjaźni. Chcąc zaakcentować "ważność"  tego święta, dzieci ubrały się na czerwono, a w salach pojawiły się gazetki tematyczne, i ozdoby, ze znaczną przewagą serduszek, symbolizujące ten szczególny dzień. W grupach rozmawialiśmy na temat miłości, przyjaźni, szacunku, sposobów, w jaki można  je okazać swoim najbliższym nie tylko w tym jednym dniu. Dzieci poznały wybrane tradycje związane z Walentynkami, był czas na wspólne tańce, zabawy, wykonanie prac o tej tematyce oraz indywidualne wręczanie przygotowanych przez dzieci kart walentynkowych i serduszek dla swoich kolegów i koleżanek oraz wychowawczyń. Nie zabrakło również słodkich upominków dla dzieci – serduszkowych ciasteczek, żelków, czy lizaków,. Czas Walentynek upłynął nam w ciepłej, przyjaznej i baaardzo słodkiej atmosferze…

Justyna Stępień, Marzena Szymuś

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
Luty 2020
P W Ś C P S N
« Sty   Mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Archiwa
logo
BIP
Pomóż
Podziękowanie
Dyplom