Archive for 26 lutego 2020

Tegoroczny czas ferii spowodował, że wszyscy zainteresowani spotkaniem z okazji Dnia babci i dziadka w grupie "Robaczki" – zarówno dzieci, jak i babcie oraz dziadkowie, musieli uzbroić się w cierpliwość. Dla grupy sześciolatków, ten dodatkowy czas był potrzebny do tego, aby jak przystało na najstarszą grupę wiekową, zaprezentować się po raz ostatni na gruncie przedszkola jak najlepiej. Dlatego z dużą dbałością o efekt końcowy ćwiczyliśmy wiersze, piosenki oraz tańce oraz przygotowywaliśmy upominki dla gości. Dużą pomocą w  przygotowaniu jednego z nich wykazała się mama Olka- P. Katarzyna Kępowicz, która specjalnie na tę okazję zrealizowała w grupie przepiękną sesję zdjęciową wnucząt i wnuczek. Scenariusz przygotowywanej przez nas uroczystości nawiązywał w treści wierszy i piosenek do aktualnych zmian społecznych i przedstawiał babcie oraz dziadków jako aktywnych, ciekawych świata ludzi, którzy nie zapomnieli, że także byli młodzi. Słowa piosenek, w dynamicznych aranżacjach, były również podpowiedziami jak można wspólnie spędzić czas, by był zapamiętany zarówno przez dzieci, jak i wnuczęta.  Wszystko to zaprezentowaliśmy niezwykle licznie zgromadzonym gościom dnia 21 lutego – dokładnie miesiąc po oficjalnym Święcie Babć i Dziadków.  Dodatkowo poddaliśmy naszych gości egazminowi – musieli rozwiązać kilka zagadek. Oczywiście babcie i dziadkowie zdali ten egzamin śpiewająco!  Nagrodą były brawa oraz wręczone upominki – zdjęcia we własnoręcznie wykonanych ramkach oraz kwiaty wykonane techniką origami przestrzennego. Nie zabrakło również czasu na życzenia od dzieci, wspólne rozmowy i poczęstunek.

Niestety, z racji "bycia" najstarszą grupą wiekową, było to nasze ostatnie takie spotkanie w przedszkolu.

Dziękuję Wszystkim Babciom i Dziadkom "Robaczków" za  wspólne lata i niezwykle ciepłe i  serdeczne spotkania. Życzę Wam nieustającej pogody ducha i wielu okazji do wzruszeń za sprawą Waszych fantastycznych wnuków.

wychowawczyni grupy Marzena Szymuś

luty 2020