Archive for 29 kwietnia 2020

”Taniec jest poezją, której częścią jest świat.”

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Został on ustanowiony w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu teatralnego. Jest to data upamiętniająca datę chrztu reformatora sztuki tańca oraz stworzyciela europejskiego teatru baletowego Jeana-Georges’a Noverre’a. Głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na uniwersalizm sztuki tańca oraz na jego znaczenie w integrowaniu, łączeniu różnych środowisk, narodowości oraz kultur. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca każdego roku 29 kwietnia Międzynarodowy Instytut Teatralny zaprasza swoich członków wraz z tancerzami, choreografami, studentami tańca i entuzjastami na uroczystą galę. Program tego wydarzenia składa się zazwyczaj z przedstawień tanecznych z całego świata, występów studenckich, przemówień i recitalu Orędzia, odczytanego osobiście przez wybranego autora.
Taniec przekracza wszelkie bariery i łączy wszystkich w miłości do tańca. W Polsce taniec staje się coraz popularniejszy pośród wszystkich grup wiekowych. Powstają szkoły tańca a wraz z nabytymi umiejętnościami można brać udział w wielu konkursach tanecznych

Zapraszam wszystkie dzieci do tańca: https://www.youtube.com/watch?v=xm93WFJ7bNs
(autor: Katarzyna Piątkowska)

kwiecień 2020