Archive for 15 listopada 2020

Mini Zoo w Wojciechowie to miejsce chętnie odwiedzane zarówno przez grupy przedszkolne naszej placówki, jak i rodziny naszych podopiecznych. Bezpośredni kontakt z naturą i zwierzętami w znajdującym się tam Parku Zwierząt oraz zorganizowane miejsca rozrywki i edukacji, zachęcają do wycieczek do tego szczególnego miejsca. W związku ze zbliżającym się okresem zimowym Przedszkole w Niedrzwicy Dużej postanowiło wesprzeć  Zoo w Wojciechowie organizując zbiórkę żywności dla przebywających tam zwierząt. W dniach 16-19 listopada 2020 r., w wyznaczonym na placu zabaw miejscu, dzięki zaangażowaniu przedszkolaków i ich rodziców oraz kadry i pracowników przedszkola gromadziliśmy ziemniaki, buraki czerwone, brokuły, sałatę, jabłka oraz gruszki. Z każdym dniem akcji,  miejsce zbiórki wypełniało się kolejnymi workami i skrzynkami owoców i warzyw, a dzieci w poszczególnych grupach wiekowych z zaangażowaniem opowiadały o swoim czynnym udziale w zbiórce. Przekazanie zebranej żywności nastąpiło 20 listopada, a odbierający ją pracownicy Mini Zoo z Wojciechowa nie kryli zaskoczenia i radości z ilości zgromadzonego przez nas pokarmu dla zwierząt.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę !

kadra pedagogiczna  Przedszkola

„To jest mój kraj, to moja Polska

Ja jestem Polką , Ty Polakiem

To moje miejsce, tu jest mój dom

Gdzie Wisła płynie swoim szlakiem… „

Te piękne słowa pieśni patriotycznej oraz wiele innych, równie wspaniałych treści, wyśpiewały i wyrecytowały  przedszkolaki w każdej grupie wiekowej naszego przedszkola z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zabrzmiał oczywiście Hymn Narodowy, wyśpiewany przez wszystkie dzieci z przeżyciem i świadomością jego znaczenia dla narodu polskiego . Odświętne stroje i dekoracje, biało czerwona symbolika kotylionów i wywieszone flagi narodowe przed budynkiem przedszkola podkreśliły wagę tej patriotycznej uroczystości.

Pragnę podkreślić, że do tego święta dzieci przygotowywały się przez wiele dni poprzez  różne formy aktywności, dlatego też przeżyły je z pełną świadomością. Dzieci sześcioletnie „ Słoneczka „ i „Tygrysy” przygotowałydłuższe występy – jako najstarsi reprezentanci przedszkolnej społeczności.Uroczystościom towarzyszyła pani dyrektor przedszkola Barbara Gąska oraz wychowawczynie grup: Bożena Krawczyk, Renata Żuber i Urszula Michalewska

Z dumą możemy potwierdzić, że nasze przedszkolaki zdały patriotyczny egzamin i zdobyły miano Młodych Patriotów.

w imieniu nauczycielek  przedszkola

Urszula Michalewska

Zapraszamy do obejrzenia relacji z przebiegu Uroczystości w grupach; Tygrysów i Słoneczek

listopad 2020