Archive for 7 grudnia 2020

W tym roku oczekiwanie na św. Mikołaja zaczęło się od pierwszych zimowych symptomów – opadów śniegu, które spowodowały lawinę radości i przy okazji myśli o zbliżającym  się wraz z zimą dniu spotkania ze świętym Mikołajem. Rozpoczęły się więc marzenia o prezentach i przygotowywania związane z dekoracjami sal o tematyce zimowo – świątecznej. Dzieci ” pisały “listy do św.Mikołaja i oczekiwały na moment, kiedy zostaną zabrane przez niego i odczytane. Na okazję spotkania ze świętym wszystkie przedszkolaczki uczyły się wierszy i piosenek o Mikołaju, słuchały pięknych o nim opowieści, które wzmagały w nich nadzieję na otrzymanie prezentów i rozbudzały wielki entuzjazm. Dzieci starsze upiekły dla Mikołaja ciasteczka, organizując dla niego kącik gościnny. Wszystkie dzieci wzbogaciły galerie plastyczne w przepiękne prace o św. Mikołaju. Wreszcie przyszedł ten upragniony dzień – Dzień św. Mikołaja. Dzieci w tym dniu ubrane były w stroje z symbolami mikołajkowo – świątecznymi. Wyczuwało się niezwykłość tego dnia nawet w nastrojach dorosłych.  W każdej grupie działy się prawdziwe cuda. Kiedy dzieci usłyszały dźwięki dzwoneczka, wiedziały ,że jest już blisko. Miały rację, bo Mikołaj pojawił się za oknami przedszkola. .Radość była wielka. Otwierały się kolejne okna sal, dzieci śpiewały piosenki, witając Mikołaja. W tym czasie na salach w magiczny sposób zaczęły pojawiać się prezenty i listy od św. Mikołaja. Niektóre dzieci miały też za zadanie odszukanie swoich podarunków w/g wskazówek podanych  w listach. Grupa “Słoneczek “wyruszyła na poszukiwanie prezentów w plener, “uzbrajając” się w magiczne okulary. Dzieciaki odnalazły wiele znaków pozostawionych przez Mikołaja, które nadawały trop poszukiwaniom. Największą zdobyczą była mapa ukryta w świerkach na przedszkolnym placu zabaw. Dzieci idąc trasą mapy co chwilę odnajdywały słodycze, liściki ze wskazówkami pomocnymi w poszukiwaniach i dziwne zjawiska w chmurach. Wreszcie spotkały osobę św. Mikołaja, który powiedział, że przed dużym wiatrem schował prezenty w przedszkolu. Faktycznie tam na nich czekały.”Tygrysy”oprócz prezentów otrzymały możliwość spotkania wirtualnego z Mikołajem.”Biedronki także miały od Mikołaja do wykonania zadania, dzięki którym odkryły miejsce pozostawionych prezentów.  ” Kociaki” śpiewały najgłośniej z całego przedszkola , radując się swoimi podarkami. W grupach maluszków-3 latków radość nie mogła pomieścić się w salach.” Krasnoludki’ i “Delfinki” otrzymają swoje prezenty po powrocie do przedszkola. Mikołaj je dla nich zostawił  wraz z najlepszymi życzeniami. Było emocjonująco, zupełnie niezwykle i magicznie , słodko i radośnie. Dziękujemy Ci św. Mikołaju.
W imieniu całego przedszkola relacjonowała Ula Michalewska
grudzień 2020