Archive for luty 2021

“Niespodzianka z samego ranka”- Wielka paczka od  “Promyczków” dla ” Słoneczek ” była ogromnym zaskoczeniem właśnie  w dniu 8 marca. Dzieci  nie mogły  doczekać  się otwarcia paczki, zaadresowanej bezpośrednio do nich. Wspólna  praca była  niezbędna do jej otwarcia.Zapach wydostający się z paczki pobudzał wyobraźnię co do jej zawartości. Nikt nie spodziewał się, że będą  to pachnące mandarynkami serduszka, z Walentynkowymi pozdrowieniami . Słoneczka opracowują dalszy etap kontaktów z Promyczkami, o których wkrótce  napiszemy.

Marcowy  poranek przywitał wszystkich przedszkolaków  promieniami słońca, co było zapowiedzią radosnego dnia. Dodatkową  radością okazała się niespodzianka przygotowana dla dziewczynek z racji Dnia Kobiet. Były prezenty, kwiaty, piosenki i tradycyjne “sto lat”. Pożniej był  czas rozmowy o roli kobiet w życiu rodzinnym i społecznym, zawodach pełnionych przez kobiety. Nie obyło  się bez przepięknych  laurek dedykowanych najważniejszym  kobietom w obecnym  dzieci życiu – ich mamom.

Przedszkolaki z grupy “SŁONECZKA” w ramach zajęć “Od ziarenka do bochenka “, poznały proces powstawania  chleba od momentu siewu zbóż aż do  wypieku pieczywa.Największą atrakcją dla dzieci  było  upieczenie chleba i spożycie  go podczas  śniadania  kolejnego  dnia.Dzieci poznały przy okazji znaczenie pracy rolnika i piekarza a także odczuły trud pracy w samodzielnym  działaniu, nastepnie zaś satysfakcję z efektów  własnej  pracy. Chleb udał  się znakomicie i był konkurencją dla pieczywa podanego do śniadania.

Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu naszych przedszkolnych uroczystości.

Przedszkolaki rozmawiają wtedy o przyjaźni, relacjach międzyludzkich i czerpaniu radości ze wspólnego przebywania, razem z nauczycielkami dbają o wyjątkowy klimat w salach, a na korytarzach pojawiają się serduszkowce prace plastyczne.

W tym roku pełni atmosfery miłości i przyjaźni dokonał akcent kolorystyczny – czerwony –  w strojach dzieci i pracowników przedszkola.  Nie zabrakło zabaw przy muzyce i różnorodnych atrakcji: zagadek, upominków, konkursów, wspólnych fotografii.

“Był raz bal, wielki bal. Żabki pięknie tańczyły na sali”.

Dnia 04.02.2021 r. w czwartek w gr.” Żabek” odbył się długo oczekiwany bal karnawałowy.Pomimo  mrozu i śniegu dzieci przybyły liczną gromadą. Każdy przebrał się ciekawie ( były księżniczki, biedronki, motylki, pszczółki, strażak, król, diabełek uśmiechnięty, myszka szara i wiele, wiele innych postaci pięknych, bajkowych). Przy dźwiękach znanych dzieciom piosenek wszyscy pięknie się bawili. Humory dopisywały, nikt ścian nie podpierał.Był śmiech i dobra zabawa, bo to w tym dniu najważniejsza sprawa.

Magdalena Hawrył

luty 2021