Lista dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2021/22 dostępna w zakładce "Rekrutacja"

Archive for Luty 2021

REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA W NIEDRZWICY DUŻEJ NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Dyrektor Przedszkola w Niedrzwicy Dużej informuje, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 05/2021 Wójta Gminy Niedrzwica Duża

od 01.03.2021 do 19.03.2021r.

Trwać będzie rekrutacja do przedszkola w Niedrzwicy Dużej do wszystkich grup wiekowych /3,4,5,6- latków/.

Zainteresowani Rodzice proszeni są o złożenie wniosków w kancelarii przedszkola.

Wniosek można pobrać ze strony internetowej z zakładki ,,do pobrania” lub z przedszkola.

Terminy postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego
obowiązujące w Gminie Niedrzwica Duża

1.Składanie wniosków do przedszkola w terminie od ; 01 marca do 19 marca 2021 r. do godz.1500

2.Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym- od 22 marca do 26 marca 2021r.

3.Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – 29 marca 2021 r. o godz.1400

4.Potwierdzenie przez rodzica ,kandydata woli przyjęcia w terminie od 30 marca 2021 r. do 02 kwietnia 2021 do godz.1500

5.Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych w terminie

06 kwietnia 2021.o godz.1400

“Niespodzianka z samego ranka”- Wielka paczka od  “Promyczków” dla ” Słoneczek ” była ogromnym zaskoczeniem właśnie  w dniu 8 marca. Dzieci  nie mogły  doczekać  się otwarcia paczki, zaadresowanej bezpośrednio do nich. Wspólna  praca była  niezbędna do jej otwarcia.Zapach wydostający się z paczki pobudzał wyobraźnię co do jej zawartości. Nikt nie spodziewał się, że będą  to pachnące mandarynkami serduszka, z Walentynkowymi pozdrowieniami . Słoneczka opracowują dalszy etap kontaktów z Promyczkami, o których wkrótce  napiszemy.

Marcowy  poranek przywitał wszystkich przedszkolaków  promieniami słońca, co było zapowiedzią radosnego dnia. Dodatkową  radością okazała się niespodzianka przygotowana dla dziewczynek z racji Dnia Kobiet. Były prezenty, kwiaty, piosenki i tradycyjne “sto lat”. Pożniej był  czas rozmowy o roli kobiet w życiu rodzinnym i społecznym, zawodach pełnionych przez kobiety. Nie obyło  się bez przepięknych  laurek dedykowanych najważniejszym  kobietom w obecnym  dzieci życiu – ich mamom.

Przedszkolaki z grupy “SŁONECZKA” w ramach zajęć “Od ziarenka do bochenka “, poznały proces powstawania  chleba od momentu siewu zbóż aż do  wypieku pieczywa.Największą atrakcją dla dzieci  było  upieczenie chleba i spożycie  go podczas  śniadania  kolejnego  dnia.Dzieci poznały przy okazji znaczenie pracy rolnika i piekarza a także odczuły trud pracy w samodzielnym  działaniu, nastepnie zaś satysfakcję z efektów  własnej  pracy. Chleb udał  się znakomicie i był konkurencją dla pieczywa podanego do śniadania.

Święto zakochanych zajmuje bardzo ważne miejsce w kalendarzu naszych przedszkolnych uroczystości.

Przedszkolaki rozmawiają wtedy o przyjaźni, relacjach międzyludzkich i czerpaniu radości ze wspólnego przebywania, razem z nauczycielkami dbają o wyjątkowy klimat w salach, a na korytarzach pojawiają się serduszkowce prace plastyczne.

W tym roku pełni atmosfery miłości i przyjaźni dokonał akcent kolorystyczny – czerwony –  w strojach dzieci i pracowników przedszkola.  Nie zabrakło zabaw przy muzyce i różnorodnych atrakcji: zagadek, upominków, konkursów, wspólnych fotografii.

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
Luty 2021
« Sty   Mar »