Archive for 9 czerwca 2021

Za nami  impreza sportowa „Sprintem do maratonu” wpisująca się w roczny plan pracy naszej placówki, skupiający się na edukacji zdrowotnej. Jest to VII edycja projektu miesięcznika „Bliżej Przedszkola” zachęcająca do przeprowadzenia imprezy biegowej z przedszkolakami. Jego celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

W tym roku zorganizowaliśmy „bieganie” dnia 02.06.2021 r.  Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z wychowawczyniami  uczestniczyły w tym przedsięwzięciu z olbrzymim zaciekawieniem, zaangażowaniem i radością. W dniu startu, zgromadziliśmy się na boisku gminnym , a tuż po rozgrzewce przeprowadzonej przez p. Magdę Hawrył przystąpiliśmy do  biegania. Każda grupa wiekowa wspólnie przebiegła wyznaczony dystans – 50 metrów grupy młodsze (3 i 4-latki) oraz 100 metrów starszaki – (5 i 6-latki oraz drużyna nauczycielek).  Wszystkim  uczestnikom  imprezy udało się  przekroczyć  linię mety.  Dokonało tego  128 przedszkolaków i 9 wychowawczyń. Łącznie pokonaliśmy dystans 10550 metrów, a nasz wynik dołączył do  wyniku ogólnopolskiego zsumowującego wyniki przedszkoli biorących udział w tej edycji imprezy.

W zorganizowanej imprezie biegowej nie było  rywalizacji o miejsca na podium. Wygrali wszyscy, którzy byli uczestnikami biegu. Nagrodą za ich wysiłek były dyplomy dla grup potwierdzające przynależność do małych maratończyków oraz brawa od pozostałych  uczestników imprezy.

DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA POMOC W PRZYGOTOWANIU DZIECI DO SPARTAKIADY. GRATULUJEMY WSZYSTKIM NASZYM PRZEDSZKOLAKOM !

Organizatorki biegu : p. Marzena Szymuś, p. Marta Maik, p. Magda Hawrył

czerwiec 2021