Archive for lipiec 2021

W dniu 25 czerwca, dzieci sześcioletnie „Słoneczka” i „Tygrysy”, uroczyście pożegnały przedszkole. W pożegnalnym występie wspominały miły czas spędzony w przedszkolu ze swoimi rówieśnikami  i paniami, pośród zabawek, w miłej i serdecznej atmosferze. Rozważały także czekające jej chwile w społeczności szkolnej – jeszcze dla nich nieznanej. Po występie, dzieci spotkały się ze swoimi paniami w swoich salach, gdzie nastąpił ceremoniał rozdania dyplomów ukończenia przedszkola a także upominków, które będą miłym wspomnieniem spędzonych razem przedszkolnych lat. Pani Dyrektor przedszkola w swoim przemówieniu podkreśliła osiągnięcia dzieci i ich wielorakie umiejętności, składając im także udanych i bezpiecznie spędzonych wakacji. Przytulenia, uściski i kwiaty, wiele ciepłych słów i wzruszenie, były dowodem na więzi, które tworzyliśmy w różnych chwilach naszego przedszkolnego życia. (autor: U. Michalewska)

Dnia 23 czerwca 2021 r. w naszym przedszkolu odbył się IX przegląd czytelniczy pt. ” Znamy te bajki i baśnie”. W przeglądzie wzięły udział dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Było to 2 dzieci z każdej grupy , które reprezentowały kolejno : “króliczki”, “żabki”, “biedronki”, “kociaki”, “krasnoludki”, “delfinki”, “słoneczka”, “tygryski”. Przegląd wiedzy czytelniczej opierał się na odpowiedziach dzieci na zadane pytania, na odkrywaniu i przyporządkowywaniu różnych rekwizytów do odpowiednich bajek baśni, m.in. : “kot w butach”, “Jaś i Małgosia”, “Czerwony kapturek”, “Calineczka”. Dzieci wykazały się olbrzymią wiedzą na temat bajek i baśni. Za swoją wiedzę otrzymały dyplomy oraz upominki w postaci książeczek. Jury uroczyście podziękowało uczestnikom.

Serdecznie dziękujemy członkom jury, którzy zechcieli wziąć udział w naszym przeglądzie : P. dyrektor Zofii – Barbarze Gąsce, P. Renacie Gawryluk- Juszce oraz P. Bożenie Pietrzak.

Czekamy z niecierpliwością na kolejny przegląd, który pokazuje, jak dużą rolę odgrywa czytanie małym dzieciom, jak wiele można w ten sposób przekazać  młodym czytelnikom- słuchaczom.

organizatorki przeglądu : Małgorzata Sapińska, Renata Żuber

lipiec 2021