Archive for marzec 2022

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola w Niedrzwicy Dużej na rok szkolny 2021/22 zamieszczona jest w zakładce ,,rekrutacja” – do pobrania w formacie docx

UWAGA –

RODZICÓW DZIECI PRZYJĘTYCH PROSIMY O PRZYJŚCIE DO PRZEDSZKOLA I PODPISANIE WOLI PRZYJĘCIA DZIECKA. (dokument dostępny w wejściu  od strony placu zabaw)

NIE PODPISANIE JEST RÓWNOZNACZNE Z REZYGNACJĄ Z PRZEDSZKOLA W NIEDRZWICY DUŻEJ.

30 marca w GOKSiR w Niedrzwicy Dużej nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, dzieciom które brały udział w konkursie plastycznym o tematyce strażackiej. Nasze przedszkolaki: Amelia Szymuś z grupy “Krasnoludki” zajęła I miejsce, Hanna Krasowska z grupy “Delfinków” II miejsce oraz Aleksandra Gajor z grupy “Biedronki”otrzymała wyróżnienie za udział.

Serdecznie gratulujemy małym artystom.

Zgodnie z tematyką tygodnia dzieci z grupy Delfinki przeniosły się w świat teatru. Przedszkolaki wykonały kukiełki z drewnianych łyżek . Same zaprojektowały i zrobiły cudowne stroje. W naszej „pracowni lalkarskiej” powstały księżniczki , czarodzieje i filmowi bohaterowie.Własnoręcznie wykonane lalki zagrały w przedstawieniach wystawionych przez dzieci . Wszystkich nagrodzono gromkimi brawami.

Jest mi niezmiernie miło poinformować o wynikach konkursu plastycznego pt. “Leśne zwierzęta zimą”. Konkurs  pod patronatem Nadleśnictwa Świdnik zorganizowało Koło Przyrodnicze “Wiosenna Konwalia” w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Załuczu. Dla dzieci z grupy “Żabki” był to udział w kolejnej edycji tego konkursu. Tym razem swoimi zdolnościami plastycznymi i pomysłowością wykazały się trzy dziewczynki z grupy. Jury doceniło ich starania przyznając w kategorii przedszkola:

I miejsce Zosi Wawryszczuk, wykonała swoją pracę techniką wydzieranki :

II miejsce Mai Kowalskiej, która wykonała swoją pracę techniką łączoną – wydzieranka i malowanie farbami :

III miejsce Gabrysi Skolimowskiej, która zastosowała technikę rysunkową :

Wszystkim nagrodzonym gratuluję sukcesu ! Organizatorom SOSW w Załuczu dziękuję za  zaproszenie do tegorocznej edycji konkursu, natomiast w imieniu uczestniczek i ich rodziców, składam gorące podziękowania za  niezwykle atrakcyjne nagrody dla dzieci.

Marzena Szymuś

W ubiegłym tygodniu,  w ramach tematyki “Muzyka maluje świat” dzieci z grupy Króliczki miały przyjemność usłyszeć różne instrumenty na żywo. Dzięki zaproszonym gościom i wychowawczyni poznały saksofon, skrzypce, flet poprzeczny i pianino. Wspólne muzykowanie i zabawy przy tych instrumentach sprawiły dzieciom wielką radość i na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

K. Piątkowska

marzec 2022