Archive for czerwiec 2022

We wtorek 21.06.2022 roku w oddziałach zerowych : „Krasnoludki” , „Słoneczka” , „Delfinki” odbyło się uroczyste pożegnanie przedszkola .
Przedszkolaki rozpoczęły występ Polonezem W. Kilara. W słowach wierszy i piosenek starszaki wspominały spędzony w przedszkolu czas oraz dziękowały za wiele przeżyć , wspólną zabawę i naukę .
P. dyrektor B. Gąska podziękowała nauczycielom za owocną pracę , rodzicom za okazaną bezinteresowną pomoc, a dzieciom gratulowała zdobytych umiejętności i życzyła sukcesów w nowym etapie edukacji szkolnej , a także bezpiecznych i radosnych wakacji.
Nasi absolwenci otrzymali pamiątkowe dyplomy ukończenia przedszkola , książki i drobne upominki.
Wszystkim przyszłym pierwszoklasistom życzymy sukcesów w szkole .
Wychowawczynie grup: pani Justyna, pani Ula , pani Małgosia i pani Bożena

22 czerwca odbyła się wycieczka grup starszych 5 i 6 – latków do Owadolandii w Wojciechowie.

Owadolandia to park edukacyjno-rekreacyjny, w którym można spotkać ogromne repliki owadów, wielkości dorosłego człowieka. W parku znajduje się ścieżka dydaktyczna, po której oprowadzała dzieci Pani Przewodnik. W trakcie oprowadzania zapoznała przedszkolaki z życiem, występowaniem oraz cechami charakterystycznymi owadów. Starszaki bardzo interesowały tablice informacyjno-edukacyjne – próbowały odczytywać zapisane na nich informacje. Dzieci miały również możliwość dotknąć żywych stworzeń: patyczaków, modliszki, karaluchów. Na koniec zwiedzania wspaniałą atrakcją był znajdujący się tam plac zabaw, wszyscy bawili się na tej wycieczce bardzo dobrze.

W poniedziałek 13 czerwca odbyło się uroczyste podpisanie Aktu Erekcyjnego
i wmurowanie kamienia węgielnego w mury powstającego Przedszkola. Nowa placówka będzie nowoczesnym, przestronnym i spełniającym najwyższe standardy obiektem oświatowym, w którym zaplanowanych jest osiem oddziałów.
Na zaproszenie Wójta Gminy Ryszarda Golca w uroczystości wzięli udział: Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski Lech Sprawka, Ksiądz Biskup Adam Bab, Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Ksiądz Proboszcz Parafii w Niedrzwicy Dużej Marek Hawrylak, Dyrektor Przedszkola w Niedrzwicy Dużej Zofia Gąska, przedstawiciele Samorządu i Oświaty, przedstawiciele Rady Rodziców Przedszkola w Niedrzwicy Dużej oraz przedszkolaki, które miały swój wyjątkowy udział w tej uroczystości – dzieci jako pierwsze dokonały wmurowania kamienia węgielnego.
Przedszkolaki chcąc wyrazić swoją wielką radość, zaśpiewały piosenki, w tym jedną
z bezpośrednią dedykacją dla Wójta Gminy Ryszarda Golca.
Dzięki pozyskanym funduszom nasze przedszkolaki już niedługo będą się uczyć i bawić w nowym budynku.

Pragniemy wyrazić słowa wdzięczności dla Pana Wójta, inwestorów, wykonawców oraz dla wszystkich tych, którzy przyczyniają się do urzeczywistnienia marzeń o stworzeniu naszym dzieciom lepszych warunków do nauki i zabawy. (autor A. Szczerbin)

Dziękujemy!!

czerwiec 2022