Archive for wrzesień 2022

20 września 2022 r., z okazji Dnia Przedszkolaka, dzieci z grup 3 i 4l uczestniczyły w seansie filmowym w GOKSiR. Dzieci obejrzały film pt. “Kubuś i Hefalumpy”. Maluszki były zachwycone filmem animowanym. Niektóre z dzieci po raz pierwszy obejrzały film na dużym ekranie. Przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół wzbudziły w dzieciach zainteresowanie i empatię wobec bohaterów. ( Małgorzata Sapińska)

20 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Święto to ustanowiono, by  popularyzować oraz podkreślać wagę edukacji przedszkolnej.

Ten uroczysty dzień w naszym przedszkolu odbył się bardzo hucznie. Przedszkolaki z wszystkich grup wybrały się do GOKSiR w Niedrzwicy Dużej, by uczestniczyć w seansie filmowym. Idąc na miejsce ogłaszały wszem i wobec, że dziś jest ich święto, śpiewając piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. W przedszkolu natomiast miło spędzały czas, przy zorganizowanych przez wychowawczynie zabawach tanecznych. Rodzice naszych przedszkolaków przygotowali dla nich słodkie poczęstunki. Radości i śmiechom nie było końca. Dyrekcja, nauczycielki oraz pracownicy przedszkola życzyli, maluszkom i starszakom by każdy dzień był słoneczny, każda chwila radosna, a pobyt w przedszkolu niósł ze sobą wspaniałe przygody i wiele cudownych doświadczeń.

Szczególne podziękowania składamy pracownikom GOKSiR w Niedrzwicy Dużej za włączenie się i pomoc w organizację tej wspaniałej uroczystości.

19 września dzieci z grup: ” Misie”, “Żabki”, “Motylki”, “Tygryski”, “Kociaki” uczestniczyły w projekcji edukacyjnej w technologii 360° wzbogacającą wiedzę związaną z kosmosem.  Tego dnia, w  sali “Żabek” pojawił się specjalny, rozkładany namiot, który po nadmuchaniu przybrał kształt kopuły sięgającej aż po sufit. Mobilna kopuła zabrała nas w niezwykłą podróż. Dzieci każdej z grup uczestniczącej w pokazie, za sprawą sympatycznego krecika i jego trzech pomocników – dżdżownic Alfy, Bety i Gammy, miały możliwość wzbogacenia i uzupełnienia wiedzy o Słońcu, Księżycu, Ziemi, konstelacjach gwiazd. Nowoczesna technologia sprawiła zaś, że każdy element kosmosu był “na wyciągnięcie ręki”.

07.09.2022 nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Przedszkolaki z wszystkich grup odbyły pogadanki nt. bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Przemiłe Policjantki opowiedziały o zasadach bezpiecznego przejścia przez tzw. „zebrę”, zwróciły uwagę na konieczność zapinania pasów w samochodach oraz siedzenia dzieci w fotelikach samochodowych, odpytały przedszkolaki ze znajomości numerów alarmowych itp. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość dotknięcia kajdanek, „lizaka” oraz pałki policyjnej.

Po spotkaniu w salach najstarsze grupy 5 i 6 – latków przeszły z Policjantami na przejście dla pieszych, by w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Spacerowi na przejście towarzyszył „Inspektor Kraśniczek” – przemiły miś, który ku uciesze dzieci zabawiał je i przytulał. Na koniec, odbyło się niezwykłe wydarzenie – dzieci miały możliwość wsiąść do radiowozu i usiąść na policyjnym motocyklu, nie zabrakło czasu na pamiątkowe fotografie oraz wysłuchanie syreny policyjnej.

Miłe przeżycia i wrażenia, które towarzyszyły spotkaniu sprawiły, że nawet najmłodsze przedszkolaki uśmiechały się. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, iż w przyszłości nie będą obawiały się spotkania z funkcjonariuszami policji i bez wahania poproszą ich o pomoc, gdy taka potrzeba zaistnieje.

Serdeczne podziękowania składają dzieci oraz nauczyciele mł. asp. Marcinowi Goch – tacie Marcelinki, za zorganizowanie tak niezwykłego wydarzenia.

Dni otwarte w Przedszkolu w Niedrzwicy Dużej .

W dniu 30.08.2022 w godzinach 9:00- 11:00 odbyły się dni otwarte dla dzieci, które po raz  pierwszy rozpoczną edukację w naszym przedszkolu .
Dzieci miały możliwość zapoznania się ze swoimi wychowawczyniami , salami, placem zabaw oraz nawiązania kontaktów rówieśniczych . Sprzyjały temu również zabawy integracyjne prowadzone w grupach przez nauczycielki. Dużą atrakcją dla dzieci okazał się przedszkolny plac zabaw ,a wiele radości dostarczyły im otrzymane upominki.
Wszystkim naszym przedszkolakom składamy życzenia radosnej nauki i zabawy w nowym roku szkolnym .  (autor: J. Stępień)
wrzesień 2022
« lip   paź »