Archive for 11 września 2022

07.09.2022 nasze przedszkole odwiedzili Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Przedszkolaki z wszystkich grup odbyły pogadanki nt. bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym. Przemiłe Policjantki opowiedziały o zasadach bezpiecznego przejścia przez tzw. „zebrę”, zwróciły uwagę na konieczność zapinania pasów w samochodach oraz siedzenia dzieci w fotelikach samochodowych, odpytały przedszkolaki ze znajomości numerów alarmowych itp. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość dotknięcia kajdanek, „lizaka” oraz pałki policyjnej.

Po spotkaniu w salach najstarsze grupy 5 i 6 – latków przeszły z Policjantami na przejście dla pieszych, by w praktyce sprawdzić swoje umiejętności. Spacerowi na przejście towarzyszył „Inspektor Kraśniczek” – przemiły miś, który ku uciesze dzieci zabawiał je i przytulał. Na koniec, odbyło się niezwykłe wydarzenie – dzieci miały możliwość wsiąść do radiowozu i usiąść na policyjnym motocyklu, nie zabrakło czasu na pamiątkowe fotografie oraz wysłuchanie syreny policyjnej.

Miłe przeżycia i wrażenia, które towarzyszyły spotkaniu sprawiły, że nawet najmłodsze przedszkolaki uśmiechały się. Wszystkie dzieci zgodnie stwierdziły, iż w przyszłości nie będą obawiały się spotkania z funkcjonariuszami policji i bez wahania poproszą ich o pomoc, gdy taka potrzeba zaistnieje.

Serdeczne podziękowania składają dzieci oraz nauczyciele mł. asp. Marcinowi Goch – tacie Marcelinki, za zorganizowanie tak niezwykłego wydarzenia.

wrzesień 2022
« lip   paź »