Archive for październik 2022

W naszym przedszkolu 25 października dzieci z najmłodszych grup Delfinki  i Krasnoludki  uczestniczyły w bardzo ważnym dla nich wydarzeniu – Pasowaniu na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania zebranych gości. Następnie maluszki wystąpiły w części artystycznej , w której zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Mali artyści z przejęciem i entuzjazmem śpiewali przed publicznością. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po  części artystycznej dzieci złożyły obietnicę, że będą prawdziwymi, dzielnymi przedszkolakami. Następnie Pani Dyrektor , kładąc na ramieniu każdego dziecka  „czarodziejską kredkę” dokonała uroczystego pasowania na  przedszkolaka. Koniec uroczystości obfitował w niespodzianki . Delfinki i Krasnoludki otrzymały od najstarszych grup przedszkolnych – Kociaków i Biedronek –własnoręcznie upieczone ciasteczka i książki z bajkami. Przedszkolaki dostały także prezenty od firmy ALFA-BET  i firmy BRUKDOM  : zabawki i kamizelki odblaskowe.

Za wszystkie upominki składamy serdeczne podziękowania.

Dziękujemy również rodzicom z Trójek : Pani Izabeli Paluch , Pani Agnieszce Masierak – grupa Krasnoludki oraz Pani Paulinie Trepiak , Pani Aleksandrze Kozak ,Pani Magdalenie Pastuszak- grupa Delfinki za okazaną pomoc i wsparcie w przygotowaniu uroczystości.

Wszystkim dzieciom życzymy wielu sukcesów , nowych przyjaciół  i  samych radosnych chwil spędzonych w przedszkolu!

–  Małgorzata Sapińska, Justyna Stępień

W dniu 13.10 grupy „Kociaki” i „Tygrysy” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Motylarni w Lublinie.
Podczas spotkania dzieci zapoznały się z budową motyli, miały okazję obejrzeć pod mikroskopem odnóża owadów, skrzydła motyli, a także dżdżownicę i mrówkę.
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem oglądały gabloty z różnymi gatunkami motyli występującymi w Polsce i zadawały bardzo dużo pytań odnośnie życia tych pięknych owadów.
Największą radość dzieciom sprawiła wizyta w motylarni, gdzie mogły dotknąć, potrzymać i przyjrzeć się wielu gatunkom motyli. Wycieczka zakończyła się spacerem w jesiennej słonecznej aurze. Wyjazd do Motylarni dostarczył wszystkim wielu wrażeń i niezapomnianych przeżyć. Autor (A.Szczerbin)

Smacznie, zdrowo, owocowo – to hasło przyświecało dzieciom z grupy “Żabki” 11 października, kiedy ze zgromadzonych, dzięki realizowanej “owocowej” tygodniowej tematyce, owoców postanowiły zrobić świeże, naturalne soki. Niezbędna do ich wykonania okazała się sokowirówka, której działanie i bezpieczne użytkowanie ‘żabki”  poznały podczas pokazu wychowawczyni. Pamiętając o tych zasadach dzieci przystąpiły do samodzielnej pracy. Najlepszy wg dzieci okazał się sok jabłkowy. O ich właściwościach zdrowotnych i walorach smakowych przekonały podczas degustacji.

M. Szymuś

06 października grupy “Żabki ” i “Biedronki” uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Pszczelej Woli. Celem tej wycieczki były warsztaty edukacyjne w Inkubatorze Pszczelarstwa . Podczas spotkania dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji połączonej z edukacyjnymi filmami animowanymi, podczas której zapoznały się  z wyglądem pasieki, życiem we wnętrzu ula, podziałem ról w rodzinie pszczół, miały możliwość obejrzenia uli pokazowych i sprzętu pszczelarskiego oraz dowiedziały się co to jest i jak wygląda wosk, propolis, pierzga, mleczko pszczele. Dzieci wykazały się dużym zasobem wiadomości związanym z tematyką pszczelarstwa, dzieliły własnymi doświadczeniami związanymi z dbaniem o dobro, jakim są pszczoły. Na zadane pytania konkursowe odpowiadały (prawie) bezbłędnie. Nasze przedszkolaki wiedzą już co to jest apiterapia ( podpowiadamy : leczenie produktami pszczelimi 😉 ). Wiedzą również jak upiec ciasteczka – słynne całuski pszczelowolskie, oraz jak wykonać świecę z węzy pszczelej – wykonały je samodzielnie podczas części warsztatowej spotkania. Na koniec był jeszcze czas na krótki spacer podczas którego dzieci miały okazję zaobserwować zgromadzone w części parkowej ule i barcie pszczele. Wycieczka dostarczyła wszystkim mnóstwa wrażeń i nowych doświadczeń, doskonale wpisała się również w realizowany w placówce edukacyjny projekt ekologiczny “Gramy w zielone”.

Dziękujemy pracownikom Inkubatora Pszczelarstwa za to bardzo ciekawe spotkanie.

Marzena Szymuś, Marta Maik, Bożena Pietrzak

październik 2022