Get Adobe Flash player

Archive for listopad 2022

29 listopada dzieci z grupy “Żabki” odwiedziły miejscową pocztę w niezwykle ważnej sprawie. Jak wiadomo, już wkrótce 6 grudnia – noc i dzień, kiedy czekamy na prezenty od Mikołaja. “Żabki” narysowały, i w miarę swoich umiejętności, napisały do Niego listy , wywiesiły je w widocznym miejscu w przedszkolu, ale z każdym kolejnym dniem one ciągle nie były odebrane od mikołajkowych pomocników. Postanowiliśmy więc, że troszkę tym elfom pomożemy ! Z realizowanej tematyki “Poczta”  dzieci dowiedziały co należy zrobić, aby list dotarł do adresata, czyli Mikołaja. Zapakowaliśmy więc nasze listy do koperty, w Internecie odnaleźliśmy adres Mikołaja, a następnie wyruszyliśmy do miejscowego urzędu pocztowego. Już na miejscu “Żabki” samodzielnie zakupiły znaczek, nakleiły go na kopercie ( każda “Żabka” miała w tym swój udział). Punktem kulminacyjnym naszej wyprawy, pełnym wielu emocji, był moment “wrzucenia” listu do skrzynki pocztowej, znajdującej się przez budynkiem urzędu. Udało się! Teraz czekamy niecierpliwie na odpowiedź Mikołaja! Wierzymy, że nasz list dotrze do Niego błyskawicznie !

Lista nagrodzonych oraz wyróżnionych

w Konkursie Plastycznym pt.: „Jesień w różnych środowiskach przyrodniczych” 2022

Grupa 3 – latki:

 1. Lena Turska z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej
 2. Wojciech Kozak z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej
 3. Alicja Iracka z Niedrzwicy Kościelnej

Wyróżnienie: Zuzanna Rak w Przedszkola w Czółnach

Grupa 4 – latki:

 1. Zuzanna Plewik z Przedszkola w Niedrzwicy Kościelnej
 2. Wiktor Błaszczak ze Strzeszkowic
 3. Julian Krzysztoforski ze Strzeszkowic

Wyróżnienie: Anna Smoleń z Przedszkola w Niedrzwicy Kościelnej

Grupa 5 – latki:

 1. Karolina Dziadosz z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej
 2. Daniel Samolej z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej
 3. Michał Kwiatkowski z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

Wyróżnienie: Lena Winiarska z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

Grupa 6 – latki:

 1. Franciszek Dziekanowski z Przedszkola w Niedrzwicy Kościelnej
 2. Aleksandra Bednarz z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej
 3. Martyna Głogowska z Przedszkola w Niedrzwicy Kościelnej

Wyróżnienie: Filip Zając z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

 

Składamy serdeczne podziękowania nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z przedszkolakami i gratulujemy wybitnych osiągnięć młodym artystom.

Nie jest ważne, czy jest duży,  mały, biały lub brązowy, czy jest znanym wszystkim misiem “o małym rozumku” lub Tym misiem, który pił herbatę z królową… Misie -wszystkie są kochane ! 25 listopada przypada Ich święto, więc w naszym przedszkolu zapełniły się nimi sale. Przedszkolaki poznały historię powstania tej pluszowej zabawki, która towarzyszy nam już od 1902 roku. Z dumą prezentowały swoich pluszowych przyjaciół, opowiadały o nich, wspólnie się bawiły i pracowały. To był  niezwykle radosny dzień, bo dla każdego przedszkolaka jego miś jest najpiękniejszy i najważniejszy – jest przyjacielem, który nigdy nie zawiedzie i jest zawsze wtedy, kiedy go potrzebuje do przytulenia, zabawy, powiedzenia mu o wszystkich troskach i radościach.

23 października grupy 5 i 6l uczestniczyły  w przedstawieniu pt. „Sobotnia Góra”, przygotowanym  na podstawie bajki dla najmłodszych, autorstwa J. Papuzińskiej . Przedstawienie zaprezentowali w sali widowiskowej GOKSiR  aktorzy – wychowankowie SOSW w Załuczu, tworzący  Teatr Tacy Sami. Razem wyruszyliśmy w pełną niebezpieczeństw i wypełnioną przygodami podróż, której celem było pozyskanie żywej wody  z magicznego źródła, by przywrócić do życia ukochaną mamę. Wspólnie spędzony czas, oprócz doznań artystycznych, był dla nas bardzo ważnym doświadczeniem związanym z integracją z wychowankami ośrodka w Załuczu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i spotkanie wszystkim aktorom,  dyrektor SOSW P. Renacie Rudzkiej oraz wychowawcom tworzącym Teatr Tacy Sami – P. Dorocie Bieleckiej i P. Beacie Jaśkowskiej –Morek.

– dzieci i wychowawczynie grup 5 i 6l

 

25 października w grupie Biedronek odbyły się „Andrzejki”. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy kto chciał przynosił ze sobą piękny kostium, w który przebierał się zaraz po obiedzie. Nastrojowa muzyka i dekoracje wprowadziły dzieci w świat magii i wesołej zabawy. Po wyrecytowaniu magicznego zaklęcia rozpoczęły się wróżby, przeplatane tańcami harcami przy muzyce. Sześciolatki bawiły się wyśmienicie, a każda wróżba budziła w nich ciekawość, po zakończeniu wróżenia dzieci udały się do drugiej sali na słodki poczęstunek.  

Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
listopad 2022
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwa
logo
BIP
Rządowy Program

Pomóż
Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału