Archive for 10 listopada 2022

W tym roku po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się w ogólnopolską akcję “Szkoła do hymnu”. 10 listopada 2022 r. o godz. 11:11 dzieci z wszystkich grup uroczyście odśpiewały razem hymn państwowy. Inicjatorem akcji jest Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży, którzy zaprosili szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do odśpiewania we wtorek o symbolicznej godzinie 4-zwrotkowego hymnu narodowego. Jej celem  jest zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości oraz kształtowanie szacunku wobec polskich symboli narodowych. Już najmłodsze przedszkolaki znają godło, flagę i hymn naszego kraju. Dzieci w naszym przedszkolu już od poniedziałku w  ramach zajęć i zabaw edukacyjnych zapoznawały się z mapą Polski, historią, charakterystycznymi miejscami, znanymi postaciami, muzyką polską. Udział w akcji jest jednym z działań rozwijających ich świadomość narodową i kształcących postawę patriotyczną.

Któż z nas nie zna pięknej bajki Charles’a Perraulta „Czerwony Kapturek”?
Nasze przedszkolaki także doskonale ją znają i miały okazję przypomnieć sobie jej treść dzisiaj ( 7 listopada) podczas występu teatralnego. Dzieciaki z wielkim zainteresowaniem oglądały przygody dziewczynki w czerwonej pelerynie, a także brały aktywny udział w samym przedstawieniu 😉 Bajka wszystkim dobrze znana przypomniała dzieciom najważniejsze swoje przesłanie, by zawsze być ostrożnym i nie ufać nieznajomym.
Wszystkie przedszkolaki bawiły się wyśmienicie podczas tego spotkania ze sztuką . (A. Szczerbin)

listopad 2022
« paź   gru »