Archive for 26 listopada 2022

Nie jest ważne, czy jest duży,  mały, biały lub brązowy, czy jest znanym wszystkim misiem “o małym rozumku” lub Tym misiem, który pił herbatę z królową… Misie -wszystkie są kochane ! 25 listopada przypada Ich święto, więc w naszym przedszkolu zapełniły się nimi sale. Przedszkolaki poznały historię powstania tej pluszowej zabawki, która towarzyszy nam już od 1902 roku. Z dumą prezentowały swoich pluszowych przyjaciół, opowiadały o nich, wspólnie się bawiły i pracowały. To był  niezwykle radosny dzień, bo dla każdego przedszkolaka jego miś jest najpiękniejszy i najważniejszy – jest przyjacielem, który nigdy nie zawiedzie i jest zawsze wtedy, kiedy go potrzebuje do przytulenia, zabawy, powiedzenia mu o wszystkich troskach i radościach.

23 października grupy 5 i 6l uczestniczyły  w przedstawieniu pt. „Sobotnia Góra”, przygotowanym  na podstawie bajki dla najmłodszych, autorstwa J. Papuzińskiej . Przedstawienie zaprezentowali w sali widowiskowej GOKSiR  aktorzy – wychowankowie SOSW w Załuczu, tworzący  Teatr Tacy Sami. Razem wyruszyliśmy w pełną niebezpieczeństw i wypełnioną przygodami podróż, której celem było pozyskanie żywej wody  z magicznego źródła, by przywrócić do życia ukochaną mamę. Wspólnie spędzony czas, oprócz doznań artystycznych, był dla nas bardzo ważnym doświadczeniem związanym z integracją z wychowankami ośrodka w Załuczu.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i spotkanie wszystkim aktorom,  dyrektor SOSW P. Renacie Rudzkiej oraz wychowawcom tworzącym Teatr Tacy Sami – P. Dorocie Bieleckiej i P. Beacie Jaśkowskiej –Morek.

– dzieci i wychowawczynie grup 5 i 6l

25 października w grupie Biedronek odbyły się „Andrzejki”. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy kto chciał przynosił ze sobą piękny kostium, w który przebierał się zaraz po obiedzie. Nastrojowa muzyka i dekoracje wprowadziły dzieci w świat magii i wesołej zabawy. Po wyrecytowaniu magicznego zaklęcia rozpoczęły się wróżby, przeplatane tańcami harcami przy muzyce. Sześciolatki bawiły się wyśmienicie, a każda wróżba budziła w nich ciekawość, po zakończeniu wróżenia dzieci udały się do drugiej sali na słodki poczęstunek.

listopad 2022
« paź   gru »