Archive for 22 marca 2023

Zajęcia z szachów w Przedszkolu w Niedrzwicy Dużej dla przedszkolaków odbywają się już od 2018 roku. W zajęciach cotygodniowych uczestniczą już 4-latki. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach- początkującej i zaawansowanej.
Szachy pomagają nie tylko dorosłym ale też i dzieciom w rozwoju myślenia, koncentracji, emocji oraz kompetencji społecznych. Często traktowane są jako narzędzie, które wspomaga uczenie się przedmiotowe, szczególnie matematyki. Tak więc szachy- wszechstronnie oddziaływują na małego człowieka. Szachy jako królewska gra wspiera rozwój logiki, wyobraźni przestrzennej, pomaga w rozwiązywaniu problemów sytuacji, ogólnie myślenia.
Zajęcia w naszym przedszkolu prowadzi Pan Łukasz Dymek z Lubelskiej Akademii Szachowej. Pan Łukasz jest aktywnym sędzią klasy P, szkoleniowcem od 2007 roku, zawodnikiem klasy III.
Uczestnictwo w zajęciach z szachów pozwala dzieciom na zabawę z wykorzystaniem strategicznej gry planszowej. Szachy uczą dzieci również współzawodnictwa w duchu fair play. Ciężka praca przedszkolaków daje motywację do odnoszenia potem sukcesów w szkole i w dalszym życiu.

– Małgorzata Sapińska

marzec 2023