Archive for kwiecień 2023

Mały chłopiec Artem- podopieczny Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie jest chory na SMA- rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie potrzebuje wsparcia finansowego. W imieniu jego bliskich zwracamy się o pomoc. Przedszkole w Niedrzwicy Dużej razem z GOKSiR włącza się do akcji pomocy temu cudownemu, małemu chłopcu. Razem z dziećmi z naszego przedszkola spełnimy też jedno z marzeń Artemka. Mali Artyści wyślą namlowane przez siebie kartki aby Artem mógł poczuć, że wiele osób o nim myśli i mocno wspiera podczas tych trudnych chwil w chorobie. Podarujmy radość Artemowi. W imieniu rodziców gorąco prosimy państwa o wsparcie finansowe zbiórki dla Artemka. Pamiętajmy – dobro wraca.

Link do zbiórki : https://www.siepomaga.pl/artem-szkandiuk

23 kwietnia 2023 przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Grupa ‘ Żabki” , w czwartek 20 kwietnia, wyruszyła więc na pieszą wycieczkę do miejscowej biblioteki.Do spotkania z tym miejscem użyteczności publicznej przygotowywaliśmy się realizując m.in dotyczącą tych treści tygodniową tematykę oraz uczestnicząc w realizowanym w placówce Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa. Spotkanie z pracownikami biblioteki rozpoczęliśmy od wysłuchania książki ” Franklin i książeczka z biblioteki” i rozmowy na temat dbania o książki , szczególnie tych, które nie są naszą własnością. Dzieci miały okazję do dzielenia się własnymi doświadczeniami związanymi z czytelnictwem na gruncie domowym i gromadzeniem w nim księgozbiorów. Dużą atrakcją było dla nich zwiedzanie biblioteki i oglądanie zgromadzonych w niej pozycji książkowych, nie tylko w dziale literatury dziecięcej. Dyrektor biblioteki p.Cecylia Słotwińska oraz p. Marzena Boryga przygotowały dla dzieci także niespodziankę – każde dziecko z grupy otrzymało imienną kartę małego czytelnika, gdzie za każdą wizytę w bibliotece i wypożyczenie minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego otrzymają naklejkę, a po zapełnieniu nimi karty otrzymają Dyplom małego czytelnika ( projekt Mała książka – wielki człowiek). Ponadto otrzymaliśmy książeczki do wzbogacenia zasobów naszej przedszkolnej biblioteczki.

Serdecznie dziękujemy za to spotkanie !

Żabki z wychowawczynią p. Marzeną Szymuś

UWAGA RODZICE

W zakładce „Rekrutacja”, znajduje się lista dzieci przyjętych

na rok szkolny 2023/2024.

04 kwietnia 2023 r. grupy przedszkolne 4,5, 6- latków uczestniczyły w warsztatach z robotyki. Zaproponowane w każdej grupie gry i zabawy zostały dostosowane do wieku uczestników oraz wytycznych zawartych w podstawie programowej wychowania przedszkolnego, wprowadzających dzieci w umiejętność kodowania. Podczas spotkania, prowadzący warsztaty p. Sylwester zaprezentował dzieciom robota, co pozwoliło im poznać jego podstawowe funkcje oraz interfejs sterujący. Następnie podzieleni w pięcioosobowe zespoły, wyposażeni w roboty pieski i specjalne maty odtwarzaliśmy proponowane zadania za pomocą interfejsu na tabletach. I tu niezbędne okazały się  nie tylko nasze umiejętności obsługi tego urządzenia, ale również umiejętność słuchania, liczenia i orientacja kierunkowa 🙂 . Największą atrakcją było jednak samodzielne zaprogramowanie robota pieska, któremu dzieci mogły m.in. zmienić kolor światełek, czy dodać wybrany głos. Nauka połączona z zabawą była przednia. Mamy nadzieję, że to nie było nasze jedyne spotkanie z robotami i programowaniem w przedszkolu.
Marzena Szymuś
kwiecień 2023