Archive for maj 2023

Za nami  IX ogólnopolski maraton przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Jest to  impreza biegowa skierowana do przedszkolaków. Jej celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. W tym roku zorganizowaliśmy ją 23 maja 2023 r. Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wraz z wychowawczyniami  uczestniczyły w tym przedsięwzięciu z olbrzymim  zaangażowaniem i radością. W dniu startu, zgromadziliśmy się na boisku gminnym przy kościele, a tuż po rozgrzewce przygotowującej wszystkich do biegu przeprowadzonej przez p. Magdę Hawrył, przystąpiliśmy do grupowego biegania. Każda grupa wiekowa przebiegła wyznaczony dystans – 50 metrów grupy młodsze (3 i 4-latki) oraz 100 metrów starszaki – (5 i 6-latki).  Wszystkim  uczestnikom  imprezy udało się  przekroczyć  linię mety.  Dokonało tego  149 przedszkolaków i 8 wychowawczyń. a nasz wynik dołączył do  wyniku ogólnopolskiego zsumowującego wyniki przedszkoli biorących udział w tej edycji imprezy. W zorganizowanej imprezie biegowej nie było  rywalizacji o miejsca na podium. Wygrali wszyscy, którzy byli uczestnikami biegu. Nagrodą za ich wysiłek były dyplomy dla grup potwierdzające przynależność do małych maratończyków oraz spotkanie ze strażakami OSP Niedrzwica Duża.

p. Marzena Szymuś, p. Marta Maik, p. Magda Hawrył

23 maja 2023 r. dzieci wszystkich grup przedszkolnych uczestniczyły w spotkaniu ze strażakami miejscowej OSP. Reprezentantami licznej drużyny strażackiej byli rodzice naszych przedszkolaków – P. Dawid Winiarski oraz P. Michał Wyroślak.  Strażacy zapoznali dzieci z wyposażeniem samochodu strażackiego, zaprezentowali sposób wykorzystania  niektórych  elementów wyposażenia w prowadzonych akcjach ratowniczych, ale przede wszystkim cierpliwie odpowiadali na wiele pytań skierowanych w ich stronę od dzieci. A dzieci dopytywały niemalże o wszystko, co związane jest z wykonywaniem tak trudnego i odpowiedzialnego zawodu. Zwieńczeniem spotkania była oczekiwana przez wszystkich kurtyna wodna, tak potrzebna tego bardzo ciepłego i aktywnego dla przedszkolaków dnia.

Serdecznie dziękujemy OSP w Niedrzwicy Dużej i wyżej wymienionym rodzicom strażakom za to spotkanie !

Dyżur wakacyjny  !!

Informujemy, że w dniach 24 maja- 15 czerwca 2023r Przedszkole w Niedrzwicy Dużej prowadzi zapisy na wakacyjny dyżur trwający od 03 lipca do 31 lipca 2023r.

Dyżur organizowany jest dla dzieci rodziców pracujących.

Liczba miejsc ograniczona.

Wniosek o przyjęcie dziecka na dyżur można pobrać bezpośrednio z kancelarii przedszkola lub ze strony www. przedszkola  – zakładka “Do pobrania”

20 maja 2023 r. obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Te najbardziej pożyteczne stworzenia na ziemi w pełni zasługują na swoje święto, w którym przypominamy sobie, jaką rolę pełnią w środowisku i dla pozyskania żywności. “Żabki” 19 maja uczciły ich święto zabawą tematyczną i pracą plastyczną oraz rozmową podczas której zastanawiały się  co możemy zrobić dla ochrony tych pożytecznych owadów oraz jak zaprosić je do swoich ogródków. Wzbogaceniem zajęć było obejrzenie akcesoriów pszczelarskich – kapelusza i rękawic oraz elementów ula – plastra pszczelego zbudowanego przez pszczoły robotnice oraz plastra nadrobionego na węzy pszczelej.

Serdecznie dziękuję rodzicom Antka – P. Katarzynie i Adamowi Mierzwom za udostępnienie pomocy do zajęć.

Marzena Szymuś

maj 2023