Get Adobe Flash player

Archive for październik 2023

W dniu 27.10.2023 odbyło się spotkanie szkoleniowe dla Rodziców i dzieci z naszego przedszkola, które poprowadził wykwalifikowany ratownik medyczny  Pan Wojciech Kuśmierz – nominowany również w Kurierze Lubelskim na najlepszego ratownika roku. Wiedza, którą nam przekazał jest bardzo potrzebna w sytuacjach nagłych zagrożenia życia i zdrowia, zarówno dorosłych jak i dzieci. Zajęcia praktyczne uświadomiły nam wagę trudnych sytuacji i potrzebę odpowiednich umiejętności, między innymi opanowania, spokoju, odwagi. Dziękujemy serdecznie Panu Wojciechowi oraz Pani Dorocie Grudzińskiej i Panu Tomaszowi Kot za pomoc w zorganizowaniu spotkania. (M. Sapińska)

Dnia 18 października gościł u nas w przedszkolu Teatr Brzechwy z Lublina. Dzieci miały przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Koszałki – opałki, czyli pod szczęśliwą gwiazdą”. Historię małego chłopca- Józia, opowiadał krasnoludek. Opowieść pełna była humoru i wspaniałych przygód. Scenografia, która ubogacała przedstawienie zachwyciła wszystkich widzów, tych starszych i tych młodszych. Dzieci brały również aktywny udział w spektaklu, przebierając się w różne stroje i wcielając w role bohaterów opowiadanej historii. Przesłaniem obejrzanej bajki było to, że dobro zawsze zwycięża i że warto być miłym i życzliwym dla innych. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.   (Patrycja Szymaniak)

W październiku grupy Żabki , Tygrysy , Krasnoludki i Delfinki uczestniczyły w wycieczce do Lublina Przedszkolaki obejrzały przedstawienie pt. „Brzechwolandia”, zorganizowane w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego. Dzieci wraz z wychowawczyniami i opiekunkami dotarły na miejsce autokarami . Dla niektórych dzieci, już sama podróż takim dużym środkiem transportu wzbudziła niemały entuzjazm . Duża widownia , piękna scena , przygaszone światła – wszystko to zachwycało dzieci . Na scenie pojawili się bohaterowie przedstawienia – pajacyk , robot , miś i lalka . Aktorzy zabrali widzów w podróż ubarwioną wierszami i piosenkami śpiewanymi do utworów Jana Brzechwy .Kolorowe stroje , scenografia, oprawa muzyczna i taneczna była świetną zabawą dla wszystkich dzieci . Wszyscy radośni i zadowoleni wrócili do przedszkola.
Dziękujemy mamom naszych przedszkolaków za pomoc w opiece nad dziećmi . (J. Stępień) 

Od najmłodszych lat wdrażamy dzieci, aby pamiętały o różnorodnych świętach, a tym samym miały okazję do składania życzeń i okazywania sobie nawzajem szacunku. Jednym z takich świąt jest Dzień Chłopaka przypadający na dzień 30 września. To nietypowe święto ma sens wtedy, gdy dzieci mają okazję poczuć się ważne, dostrzeżone i zauważone. Żeby ułatwić realizację tej misji nauczycielki w naszym przedszkolu przygotowały szereg wartościowych zabaw, które zaktywizowały zarówno dziewczynki jak i chłopców i pozwoliły im poczuć się wyjątkowo. Dziewczynki obdarowały swoich kolegów symbolicznymi upominkami, dyplomami a słodki poczęstunek był oczekiwanym przez wszystkich dopełnieniem świętowania Dnia Chłopaka.

Katarzyna Mierzwa

e-dziennik Vulcan
Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
październik 2023
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Logo

Autor: R. Saba

BIP
Rządowy Program

Przekaż KRS: 0000270261

Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału