Get Adobe Flash player

Archive for listopad 2023

28 listopada dzieci z grup ” Misie”, “Motylki”, “Tygrysy” oraz “Żabki”  wraz z wychowawczyniami i opiekunami wyruszyły na wycieczkę wyjazdową do Kraśnika. Miejscem docelowym wycieczki było kino “Metalowiec”, gdzie obejrzeliśmy film pt. “Życzenie”. Ta animowana, pełna pięknej muzyki bajka, przeniosła nas do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiadał moc spełniania życzeń, ale jak się okazało nie był tak naprawdę dobrym człowiekiem. Spotkanie z  główną bohaterką Ashą i jej przyjaciółmi, koziołkiem Valentino,  gwiazdką o ogromnej mocy  oraz opowiedziana historia,  dostarczyły nam wielu wzruszeń i radości. Przekonaliśmy się, że dobro zawsze zwycięża,  warto mieć marzenia i o nich pamiętać oraz, że kiedy wola jednego odważnego człowieka połączy się z magią gwiazd mogą wydarzyć się cudowne rzeczy. 

27.11.2023r komisja konkursowa w składzie:

1. Renata Gawryluk – Juszka

2. Justyna Stępień

3. Ewa Janisz

Spośród 38 nadesłanych prac plastycznych z Przedszkoli i Punktów Przedszkolnych postanowiła nagrodzić i wyróżnić prace następujących uczestników konkursu w kategoriach wiekowych:

3 – latki

I miejsce:  Dorota Poręba z Przedszkola w Krężnicy Jarej

II miejsce: Witold Grzeszczuk z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

III miejsce: Gabriela Bomba z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

wyróżnienie: Wiktoria Majewska z Przedszkola w Niedrzwicy  Kościelnej

4 – latki

I miejsce:  Lena Turska z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

II miejsce: Iga Janikowska z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

III miejsce: Alicja Iracka z Przedszkola w Niedrzwicy Kościelnej

wyróżnienie: Michał Niezgoda Przedszkola w Strzeszkowicach Dużych

5 – latki

I miejsce:  Zofia Machaj z Przedszkola w Niedrzwicy Kościelnej

II miejsce: Zuzanna Plewik z Przedszkola w Niedrzwicy Kościelnej

III miejsce: Aleksander Baran z Przedszkola w Krężnicy Jarej

wyróżnienie: Tymon Bartler z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

6 – latki

I miejsce:  Anna Maik z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

II miejsce: Kacper Kneć z Przedszkola w Krężnicy Jarej

III miejsce: Magdalena Kulesza z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej

wyróżnienie: Oliwia Wójcik z Przedszkola w Niedrzwicy Dużej oraz Maja Skrabucha z Przedszkola w Niedrzwicy Kościelnej. 

Wszystkim laureatom gratulujemy!  Dyplomy oraz nagrody dostarczymy w niedługim czasie. 

 

W piątek 24 listopada już od samego rana do przedszkola zaczęły przychodzić… misie. Malutkie, duże i ogromne ! Wszystko to za sprawą przypadającego na 25 listopada Dnia Pluszowego Misia – najukochańszej i najbardziej znanej przytulanki dzieci i dorosłych. Dzieci poznały lub przypomniały sobie historię powstania maskotki misia,  prezentowały rówieśnikom swoje misie, opowiadały jak trafiły właśnie do nich, wspólnie z nimi śpiewały i tańczyły. Był również czas na wykonanie portretów swoim misiom oraz oglądanie ilustracji misiów  znanych dzieciom z bajek. Przede wszystkim był to jednak dzień przytulania się do swoich pluszowych przyjaciół. Bo przecież wiadomo nie od dzisiaj, ze miś to Ktoś więcej niż zabawka. To jeszcze nie koniec wizyt misiów w przedszkolu. Następne przyjdą do przedszkola już w poniedziałek.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, obchodzony 20 października oraz Dzień naszego Patrona Janusza Korczaka, wybitnego pisarza, lekarza, ale przede wszystkim człowieka walczącego o prawa dzieci to Święto niezwykle ważne. Życie tej wspaniałej postaci poświęcone dzieciom i ich ideałom sprawiło, że został patronem naszego przedszkola. 

W tym roku 20 października obchodziły je grupy starsze, 21 października grupy młodsze.  Obydwu uroczystościom towarzyszyła piosenka o prawach dziecka. Przedszkolaki obejrzały prezentację  multimedialną o życiu i działalności Janusza Korczaka, połączoną z opowieścią o prawach dziecka. Kolejną część uroczystości przeprowadzono w formie zabaw. Dzieci miały za zadanie zaprezentować się z koroną na głowie, posegregować przedmioty zawiązane z zawodem lekarza i pisarza oraz wspólnie zatańczyć do znanych i lubianych piosenek dziecięcych np. “Kółko graniaste”, “Dwóm tańczyć się zachciało”. Ochotnicy mogli też usiąść na tronie i zrobić sobie zdjęcie w szatach króla Maciusia I.

Po zabawach przyszedł czas na pyszne królewskie muffinki. Życzymy dzieciom i całej naszej społeczności, aby idee korczakowskie wskazywały drogę do dalszej pracy.

e-dziennik Vulcan
Ochrona przed koronawirusem
Jak się uchronić przed koronawirusem?
listopad 2023
P W Ś C P S N
« paź   gru »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiwa
Logo

Autor: R. Saba

BIP
Rządowy Program

Przekaż KRS: 0000270261

Podziękowanie Bractwa Miłosierdzia

Podziękowanie
Podziękowanie od Prezydenta RP

Dyplom
Certyfikat udziału